Sosem jártak még ilyen közel ahhoz, hogy embert klónozzanak: nagy port kavart a kísérlet

Egyes tudósok vitatják a kínai kísérlet hasznosságát.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

79 eredménytelen próbálkozás után kínai tudósok végül sikeresen klónoztak majmokat. Ketten már meg is születtek közülük, később pedig még néhány egyed érkezése várható. A most néhány hetes makákókölykök a Kínai Tudományos Akadémia Idegtudományi Intézetében jöttek világra, a Csung Csung és a Hua Hua nevet kapták, egészségesek, és szépen fejlődnek.

A tudósok szomatikus sejtmagátültetést alkalmaztak, vagyis ugyanazzal a módszerrel jártak el a majmok esetében, mellyel a világ első klónozott állata, Dolly is megszülethetett, és amit azóta további állatok klónozására is használtak. Az azonban most először fordult elő, hogy főemlőst klónoztak, ez pedig nagy vitát kavart tudományos körökben, mert egyesek szerint ezzel túlságosan közel hozták annak lehetőségét, hogy egy nap embereket is klónozzanak.

Paj Csun-li, az akadémia elnöke reagált a kísérletet főként etikai szempontból kifogásolók véleményére, és elmondta, hogy minden nemzetközi szabályt betartottak. Kiemelte továbbá, hogy a nem humán főemlősök klónozása forradalmi változásokat hozhat az orvostudományban, ugyanis lehetővé teszi az emberi betegségek tanulmányozását.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Ezt is szeretjük