Sosem jártak még ilyen közel ahhoz, hogy embert klónozzanak: nagy port kavart a kísérlet
Egyes tudósok vitatják a kínai kísérlet hasznosságát.
79 eredménytelen próbálkozás után kínai tudósok végül sikeresen klónoztak majmokat. Ketten már meg is születtek közülük, később pedig még néhány egyed érkezése várható. A most néhány hetes makákókölykök a Kínai Tudományos Akadémia Idegtudományi Intézetében jöttek világra, a Csung Csung és a Hua Hua nevet kapták, egészségesek, és szépen fejlődnek.
A tudósok szomatikus sejtmagátültetést alkalmaztak, vagyis ugyanazzal a módszerrel jártak el a majmok esetében, mellyel a világ első klónozott állata, Dolly is megszülethetett, és amit azóta további állatok klónozására is használtak. Az azonban most először fordult elő, hogy főemlőst klónoztak, ez pedig nagy vitát kavart tudományos körökben, mert egyesek szerint ezzel túlságosan közel hozták annak lehetőségét, hogy egy nap embereket is klónozzanak.
Paj Csun-li, az akadémia elnöke reagált a kísérletet főként etikai szempontból kifogásolók véleményére, és elmondta, hogy minden nemzetközi szabályt betartottak. Kiemelte továbbá, hogy a nem humán főemlősök klónozása forradalmi változásokat hozhat az orvostudományban, ugyanis lehetővé teszi az emberi betegségek tanulmányozását.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- érdekesség
- tudomány