Még Indiában is jobb a levegő, mint Magyarországon egy friss felmérés szerint

Elkeserítő jelentést közölt az Európai Számvevőszék.

Légszennyezettség Magyarországon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Magyarország a negyedik legrosszabb levegőjű ország az uniós rangsorban: még Kínában és Indiában is jobb a levegő, mint nálunk - olvasható az Európai Számvevőszék közleményében

Az uniós források felhasználását ellenőrző szervezet szerint, bár az Európai Unió forrásai hozzájárulnak a levegőminőség javulásához, a várt eredmények sokszor elmaradnak.

Magyarország a negyedik legrosszabb

Száz lakosra vetítve 1,8 elveszett egészséges évet jelent Magyarországon a légszennyezettség, ami több mint kétszerese az uniós átlagnak, és nagyobb, mint a kínai vagy indiai értékek. Bulgária, Csehország, Lettország és Magyarország lakossága még a hírhedten szmogos kínai és indiai településeken élőknél is több egészséges évet veszít a légszennyezettség miatt.

A légszennyezettség jelenleg a legnagyobb környezeti kockázat az egészségre nézve az Európai Unióban. A helyzet még a jelentésben becsültnél is súlyosabb lehet, mivel a mérésekre nem feltétlen a megfelelő helyszíneken kerül sor - figyelmeztet az ECA, mely alapvetően azt vizsgálja, hogyan költik az egyes tagországok az uniós forrásokat.

Bár az Európai Unió az elmúlt évtizedekben bizonyos kibocsátási értékek terén jelentős javulást ért el, a levegő minősége nem javult hasonló mértékben a jelentés szerint. Az eredményeket súlyosbítja, hogy az Európai Unió bizonyos iránymutatásai kevésbé szigorúak, mint az Egészségügyi Világszervezetéi -WHO.

A cikk az ajánló után folytatódik

Vásárolj Femina Klub bérletet!

Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől. 

  • Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
  • Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában.  2025.02.19.
  • Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.

További részletek: feminaklub.hu/

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Az Európai Bizottság jogi eszközökkel is igyekszik kikényszeríteni az előírások teljesítését, ám a tagországok folytatólagosan megszegik azokat. Legutóbb 2018 májusában indított eljárást a Bizottság kilenc uniós tagállam, köztük Magyarország ellen a légszennyezettségi határértékek túllépése és a megfelelő intézkedések hiánya miatt, amiért az érintett tagállamok súlyos bírságra is számíthatnak.

- Az Országos Levegőterhelés-csökkentési Program intézkedéseivel Magyarország 2030-ra eleget tesz a légköri szennyezőanyagok mérséklését szigorúan megkövetelő uniós irányelvnek - közölte 2019. február 20-án az LMP írásbeli választ igénylő kérdésére az agrárminiszter.

A 10 éves kihívás így már nem olyan vicces: ennyit változott a Föld az elmúlt években

Időről időre felbukkan egy-egy új őrület a közösségi oldalakon, most éppen a #10yearschallenge, melynek lényege, hogy a felhasználók megmutathatják egymásnak, mennyit változtak tíz év alatt.  Mondanunk sem kell, rengeteg vicces pillanatot okoznak ezek a fotók, lelkes természetvédők azonban furfangosan továbbgondolták a dolgot, és rávilágítottak: a Föld élővilága talán soha nem szenvedett még annyit az ember pusztításától, mint az elmúlt években.

A 10 éves kihívás így már nem olyan vicces: ennyit változott a Föld az elmúlt években

Nézegess képeket!

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary.

Ezt is szeretjük