Kutyapiszoárt tesztelnek Budapesten: így működik a különös szerkezet
Az önkormányzat azt reméli, hogy a cseh találmány segít megvédeni a park növényzetét és az utca tisztaságát.


- Robert Redford ezért utált Barbra Streisanddal együtt forgatni: még az intim jeleneteikhez is két alsót vett magára
- Pokorny Lia és Csányi Sándor fia már 19 éves: a zenész Misi helyes, mint az apja
- Frutti, Bedeco és Africana: emlékszel, mi volt ez a 8 régi élelmiszer?
- Azonnal töröld ezeket az alkalmazásokat a telefonodról: népszerűek, de nagy bajt okozhatnak
- 139 ezer forint jár évente: milyen betegségek esetén, és hogyan igényelhető a kedvezmény?
Egyelőre csak egy helyen tesztelik Budapesten a különleges szerkezetet, amelytől azt remélik, hogy segít megvédeni az utca tisztaságát.
A piszoár faváltozata körülbelül 20 ezer forint, a nagyobb igénybevételre tervezett betonverziója pedig 120 ezer forint körüli áron beszerezhető.
Kutyapiszoár Budapesten
Az első budapesti kutyapiszoárt Józsefvárosban tesztelik, a felújított Déri Miksa utcában, derül ki a jozsefvarosujsag.hu cikkéből. Az önkormányzat azt reméli, hogy a cseh találmány segít megvédeni a park növényzetét és az utca tisztaságát.
A kutyapiszoárt tavaly szerezte be az önkormányzat a ZöldEb Kutyás Érdekvédelmi Egyesület javaslatára. A szervezet elnöke, Hirbek Edina elmondta a lapnak, hogy egy külföldi kiállításon találkoztak a találmánnyal, amelynek egyébként létezik fa- és betonváltozata is.
A szerkezet a kutyák területjelzési ösztönére alapoz, ugyanis a kanok és a domináns szukák vizelettel jelölik meg a területüket, és folyamatosan felüljelölik a más kutyák által hagyott vizeletnyomokat. Ez a gyakorlatban azt jelenti, hogy a kutyák általában ugyanazokon a pontokon pisilnek, és ehhez akár egy földből kiálló tízcentis tárgy is elég nekik. Ezt használja ki a találmány, ami tulajdonképpen egy 60 centiméter magasságú, speciálisan kialakított betonkúp, illetve faoszlop.

A piszoár a speciálisan kialakított nyílásain keresztül befogadja a vizeletet, és valamennyit még takarítás után is magában tart, így magához tudja vonzani a kutyákat, akik oda akarnak pisilni, hogy jelet hagyjanak. A szerkezet tehát a területjelölési ösztönt használja ki. A piszoár könnyen tisztítható, az eső is le tudja mosni, de a csak kutyák számára érzékelhető szaga így is megmarad.
A kutyapiszoár faverziója körülbelül 20 ezer forintba, a nagyobb igénybevételre tervezett betonpiszoár pedig nagyjából 120 ezer forintba kerül. Csehországban már elég sok helyen használják az eszközt, Kanadában és Lengyelországban pedig épp a tesztelése zajlik.
8 kutya, aki nagyon vicces helyzetbe került: képeken mutatjuk a legmókásabb oldalukat
Ezek a kutyák nemcsak meglepték, hanem alaposan meg is nevettették gazdáikat.
Képek: Getty Images Hungary