Ha számodra is egyértelmű, hogy ez a kép balra forog, van egy rossz hírünk
Az emberi agy nagy tréfamester. A következő kép a legtöbb embert megtéveszti - téged is?

- Sikkes és nőies lesz a szetted, ha a természet színeit viseled, amikre rákattant a divat: színes, de mégsem harsány »
- Ezt tedd, hogy dúsabbnak tűnjön és legyezőszerű legyen a szempillád: nem a több réteg festék a megoldás »
- A 46 éves Angelina Jolie szép bőrének titka rém egyszerű: a megfelelő hidratálásban és a fényvédőben hisz »

- 10 ismert magyar közmondás, amiből elvettünk egy-egy szót: tudod, mi hiányzik?
- Melyik magyar városban van a képen szereplő székesegyház? Tippelj a kvízben!
- A 4 legrosszabb reggeli, amit mégis sokan fogyasztanak: pillanatok alatt megemelik a vércukorszintet
- Vastag Csaba címlapon új barátnőjével: a gyönyörű Evelinnel már össze is költöztek
- Oszvald Marika lánya 43 évesen lett anya: Krisztinának a 11. lombikja lett sikeres
Leegyszerűsítve a dolgot, az ember csak akkor észlel mozgónak egy személyt vagy tárgyat, ha annak képe a retináján mozog. De mi a helyzet akkor, ha az agy mozgást érzékel a retinán akkor is, ha valójában semmi sem történt?
A tudomány ezt nevezi optikai csalódásnak, melyről napjainkban is születnek elméletek, és, bár az ilyenkor lejátszódó pontos idegi mechanizmus még rejtély, annyi bizonyos, hogy a megfelelő színek, formák és minták kombinálásával szándékosan is becsaphatjuk agyunkat. Erre tökéletes példa a következő optikai csalódás.
Szerinted merre forog a kép?
Amit látsz, az egy állókép, ám elég csupán néhány másodpercig nézned, hogy úgy tűnjön, mintha szépen lassan balra forogna. Nos, ez azért lehetséges, mert a szem ide-oda vándorol, amitől úgy tűnik, mintha a minták folyamatos mozgásban lennének.
Ellenben, ha koncentrálsz, és a tekintetedet megpróbálod egyetlen pontra helyezni, a mozgás megszűnik, a kép pedig letisztul. Gianni Sarcone, olasz képzőművész hasonló optikai csalódásokat vonultat fel blogján, melyekben ügyesen kombinálja a különféle illúziós hatásokat.
Összpontosíts egy kicsit a középen található körmotívumra, és olyan érzésed lesz, mintha a körülötte levő virágszirmok vibrálnának. Ha pedig kissé előre-hátra mozgatod a fejed, a minták vibrálni kezdenek. A vibrálás az úgynevezett utóképnek köszönhető: ha huzamosabb ideig nézel egy motívumot, a képe ideiglenesen rögzül a retinán, te pedig rezgésnek érzékeled.

Még több megtévesztő fotó
Ha tüzetesebben megvizsgáljuk a látottakat, észreveszünk olyan nüanszokat is, melyek elsőre elkerülték a figyelmünket, de ezek tudatában már egészen más a felállás. A következő fotókon látható jelenetek mind ilyenek: elsőre egészen vicces képet tárnak elénk, de, ha jobban megnézzük őket, rájövünk az optikai illúzió nyitjára.
OLVASD EL EZT IS!