Ha számodra is egyértelmű, hogy ez a kép balra forog, van egy rossz hírünk
Az emberi agy nagy tréfamester. A következő kép a legtöbb embert megtéveszti - téged is?
Leegyszerűsítve a dolgot, az ember csak akkor észlel mozgónak egy személyt vagy tárgyat, ha annak képe a retináján mozog. De mi a helyzet akkor, ha az agy mozgást érzékel a retinán akkor is, ha valójában semmi sem történt?
A tudomány ezt nevezi optikai csalódásnak, melyről napjainkban is születnek elméletek, és, bár az ilyenkor lejátszódó pontos idegi mechanizmus még rejtély, annyi bizonyos, hogy a megfelelő színek, formák és minták kombinálásával szándékosan is becsaphatjuk agyunkat. Erre tökéletes példa a következő optikai csalódás.
Szerinted merre forog a kép?
Amit látsz, az egy állókép, ám elég csupán néhány másodpercig nézned, hogy úgy tűnjön, mintha szépen lassan balra forogna. Nos, ez azért lehetséges, mert a szem ide-oda vándorol, amitől úgy tűnik, mintha a minták folyamatos mozgásban lennének.
Ellenben, ha koncentrálsz, és a tekintetedet megpróbálod egyetlen pontra helyezni, a mozgás megszűnik, a kép pedig letisztul. Gianni Sarcone, olasz képzőművész hasonló optikai csalódásokat vonultat fel blogján, melyekben ügyesen kombinálja a különféle illúziós hatásokat.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Összpontosíts egy kicsit a középen található körmotívumra, és olyan érzésed lesz, mintha a körülötte levő virágszirmok vibrálnának. Ha pedig kissé előre-hátra mozgatod a fejed, a minták vibrálni kezdenek. A vibrálás az úgynevezett utóképnek köszönhető: ha huzamosabb ideig nézel egy motívumot, a képe ideiglenesen rögzül a retinán, te pedig rezgésnek érzékeled.
Még több megtévesztő fotó
Ha tüzetesebben megvizsgáljuk a látottakat, észreveszünk olyan nüanszokat is, melyek elsőre elkerülték a figyelmünket, de ezek tudatában már egészen más a felállás. A következő fotókon látható jelenetek mind ilyenek: elsőre egészen vicces képet tárnak elénk, de, ha jobban megnézzük őket, rájövünk az optikai illúzió nyitjára.
10 rafinált fotó, amin második ránézésre már valami egész mást fogsz látni
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!