Így graffitiztek a középkorban az emberek: a templomok kövei őrizték meg a képeket

Graffitizni nem csak szórós festékkel lehet: a középkorból számos rajz maradt fenn a templomok falain.

Középkori graffitik
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A graffiti szó hallatán az ember automatikusan a kapucni rejtekébe bújt, festékfújó palackot rázó fiatalokra és a felüljárók tartópilléreire pingált színes formákra asszociál.

Pedig nem kell ahhoz sem szórós festék, sem felüljáró, hogy graffitik készülhessenek. Jó néhány évszázaddal ezelőtt a közölni vágyó középkoriak is készítettek hasonlókat, a maguk módján. Templomok falai őrizték meg felvésett gondolataikat és rajzaikat.

Középkori falfirkák

Norfolki szakértők Anglia-szerte számos templom kövein találtak a középkorban felvésett graffitiket: ilyeneket mutatunk a következő galériában.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük