Évekkel ezelőtt címeztél utoljára borítékot? Ezért lenne érdemes újra tollat ragadnod
A karácsonyi ajándékokat ne csak SMS-ben köszönd meg a távoli ismerősöknek: a kézzel írott forma mindkettőtöket boldogabbá tesz.

- Ismét összefogtak a Fressnapf vásárlói: közel 12 millió Ft adomány a Kutyák Határok Nélkül Alapítványnak (x)
- Korábbi évadkezdéssel és bővebb műfaji kínálattal nyit a Margitszigeti Szabadtéri Színház (x)
- Színésznőként ismertük meg, most mesekönyvet illusztrál - A karantén alatt Korponay Zsófi ezzel foglalkozik

- Hemzsegnek az online vásárlók, miközben konganak az ürességtől a butikok: a járványhelyzet átírta a vásárlási szokásokat »
- Elképesztően nőies és sokoldalú trend tér vissza: a kordbársony cuccok idén így ütősek »
- A legerősebb vízhajtó smoothie receptek: pár nap alatt segítenek megszüntetni a puffadást »
- Ő Zoltán Erika 23 éves lánya: a gyönyörű Zoé le sem tagadhatná az anyját
- KRESZ-tábla-kvíz: tudod, melyik a várakozni tilos tábla? Teszteld tudásodat!
- Dér Heni gyönyörű menyasszony volt: különleges ruhában ment férjhez
- 10 kép Észak-Koreából, amiért kitiltást kapott a fotós – Ezt az arcát senki nem láthatja az országnak
- 122 éves koráig élt a francia asszony: különös képeken mutatjuk hosszú életét
A levélírás népszerűsége az okoskészülékeknek és az internetnek köszönhetően egyre inkább lefelé ívelő pályára került. Egyszerűbb dobni egy SMS-t vagy csak egy hangulatjelet, és el is van intézve a jókívánság vagy éppen annak megköszönése.
Pedig a levélírás bája a modern eszközök mellett még inkább felértékelődik: gondolj csak bele, milyen szívmelengető érzés képeslapot kapni, hát még köszönőlapot!
A kutatók mondják
Az austini Texas Egyetemen kíváncsiak voltak, hogy viszonyulnak az emberek a kézzel írt hálaüzenetekhez. A résztvevőket megkérték, hogy írjanak egy egyszerű köszönőlevelet, és mondják el, mit gondolnak, hogy fog reagálni a címzett, és hogyan érzik magukat a postára adás után.

Az eredmény sokakat meglepett: a levélírók úgy gondolták, a címzettek kínosnak és erőltetettnek fogják érezni a régimódi megoldást, ehhez képest mindannyian maximálisan pozitívnak élték meg, hogy egy ilyen személyes gesztussal mondtak hálát nekik. Alábecsülték az örömüket, pedig a kicsit több idő-, energia- és anyagi ráfordítással őszinte boldogságot okoztak szeretteiknek, ismerőseiknek. Ebből következik, hogy gyakrabban kellene ódivatúnak tartott módszerekhez folyamodni, mert ezzel nemcsak másoknak, de magunknak is örömet szerzünk.
Nehéz megköszönni
A köszönetmondás a kutatás vezetője szerint egyre inkább redukálódik, méghozzá azért, mert az emberek többsége nem tudja, hogyan mondjon köszönetet. A kísérletben szereplő egyének felszabadultak és elégedettek lettek attól, hogy egyszerűen kifejezhették köszönetüket, míg korábban fennakadást okozott, hogy nem értelmezik-e félre hálálkodásukat. A levélírás során is ez jelentette a legnehezebb lépést, hogy hogyan fogalmazzák meg a kedves szavakat: pedig a legegyszerűbb, néhány szavas levelek őszintesége volt a lényeg, illetve maga az elküldés gesztusa, amit a címzettek felettébb értékeltek, nem a körülményesen megfogalmazott ömlengésekre volt igény.
Híres aláírások
Megtetszett a levelezés ötlete? Találj ki valamilyen egyedi aláírást hozzá, amivel szignózni tudod a postára adott lapokat: adjanak ihletet ezeknek a hírességeknek az aláírásai.
OLVASD EL EZT IS!

- spanyolország
- történelem
500 éves titkos levelezést fejtettek meg a hírszerzők: kódolt nyelven íródott

- történelem
- rejtély