Semmi nem lesz többé ugyanolyan a járvány után egy friss kutatás szerint

Kutatók megvizsgálták, hogyan lehetséges a koronavírus terjedésének csökkentése.

A koronavírus terjedésének csökkentése
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A koronavírus terjedésének csökkentését segítő 275 módot azonosítottak a Cambridge-i Egyetem kutatói új tanulmányukban. Az iskolák, üzletek, nyilvános helyek szakaszos megnyitását és az emberek fizikai távolságtartásának számos lehetőségét is vizsgálták, amelyekkel a korlátozó intézkedések feloldásakor elkerülhető a koronavírus-fertőzés újbóli kirobbanása.

A kutatók a gyógyászati kezeléseken kívül öt területet vizsgáltak: a fizikai izolációt, a szennyezett tárgyak kezelését, a takarítást és higiéniát, a betegség terjedésének korlátozását a térségek között, valamint a házi kedvencek általi vírusterjesztés csökkentésének lehetőségeit.

Fontos az óvatosság

- Egyre nagyobb a nyomás a gazdaság újranyitása és az emberek munkába állítása, az elszigeteltségből való kilépés érdekében. De ha a járvány előttihez hasonló módon kezdünk el működni, a vírus egy második hulláma terjedhet el. Miden tevékenységet egyenként kell fontolóra venni, óvatosan kell újra bevezetni, attól függően, milyen kockázatot jelent a vírus terjedése szempontjából - idézte a egyetem közleménye William Sutherland professzort, a tanulmány vezető szerzőjét.

A kutatók hangsúlyozták, hogy ezek nem javaslatok, hanem az egyes területeken számba vett leghelyénvalóbb lehetőségek a korlátozó intézkedések szakaszos feloldása esetén. A fizikai távolságtartás, személyes higiénia fokozása, a fertőzés lehetőségének csökkentése a jövőben is központi elemei maradnak a vírus terjedésének feltartóztatása érdekében a kutatók szerint.

Az általuk javasolt módok többségét a járvány feltartóztatását célzó stratégiákban az országok széles körűen alkalmazták, ezek egy részének fenntartása - önkéntes karantén fertőzésgyanú esetén, az idősek otthon maradása, a fizikai kontaktusok kerülése, maszk viselése, digitális oktatás, az otthoni munkavégzés - is szerepel a tanulmányban.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Tartós home office és házhoz szállítás

A munkahelyek újraindítása esetén a kutatók felvetik a home office minél további fenntartását, azt, hogy ne nyissák meg a nem létfontosságú vállalkozásokat. A munkaidő lépcsőzetes kezdését javasolják, és azt, hogy büntessék meg azokat a vállalkozásokat, amelyek munkába járásra kötelezik, bátorítják a nem szükséges dolgozóikat.

Az iskolák megnyitásakor a tanulókat kis csoportokba kell osztani. A nyilvános helyek megnyitásakor például a kávézók először csak a nyitott, szabadtéri területeiken fogadjanak vendégeket, megfelelő távolságot tartva, minden vendég után takarítva az asztalokat.

A boltoknál például mobilapp segítségével lehessen sorban állni, mindenki a gépkocsijában ülne, amíg rá kerül a sor, hogy bemehessen az üzletbe. De növelni kellene a házhoz szállítás lehetőségét is. A parkokba a különböző korosztályokat különböző idősávokban lehetne beengedni. A kutatók által javasolt lehetőségek listája elérhető ezen az oldalon.

Fotók: Getty Images

Szó szerint elcsendesedett a Föld

A földkéregre nehezedő nyomást nemcsak a tektonikus lemezek állandó mozgása idézi elő, hanem az emberek jelenléte és helyváltozási szokásai ugyanúgy befolyásolják. Mivel ez utóbbi már hetek óta szinte a nullával egyenlő, így kimutatható, hogy jelentős mértékben csökkent a szeizmikus zaj és a rezgés.

Szó szerint elcsendesedett a Föld: a kutatókat is meglepte a változás

A koronavírus nem csak az egészségügyi és gazdasági helyzetre van nagy hatással.

Elolvasom
Ezt is szeretjük