Senkit nem véd meg a könyvfóliázás - A gyerekeket különösen nem
Az LMBTQ-karaktereket szerepeltető könyveket elvileg nájlonba kellene csomagolni. De mégis miért?
Bizonyos könyvek esetében abszolút megértem, hogy a forgalmazó nem szeretné, hogy összetapicskoljuk, mondjuk, a drága művészeti albumokat, és szeretné megvédeni magát a terméket.
De kit véd meg, ha egyszerű papírkötésű köteteket kezdünk el nájlonba burkolni? Pl. a környezetet tuti nem.
Lefóliázva
A legrosszabb időket idézi az, ha bizonyos társadalmi csoportokat szeretnénk innen-onnan eltüntetni szem elől, fizikailag vagy a láthatóságukat korlátozva. Ma Magyarországon olyan embereket, akik itt dolgoznak, fizetik az adót, élik a mindennapjaikat, szeretnek. Hirtelen pedig, valamilyen oknál fogva szégyellni és eldugni való egyedek lesznek.
A bevezetőben feltett kérdés már önmagában hülyeség. Minek és mitől kellene megvédeni a könyvesboltokban csapatostul stikában olvasó gyerek- és tinihordákat? Hogy esetleg olyan karakterekkel találkoznak, akik a saját nemükből szeretnének párt választani, vagy onnan választottak? Oly sok mindentől kellene megvédeni a gyerekeket, pont attól, hogy szembesüljenek azzal, hogy létezik homoszexualitás, nem. Ilyenkor gyakran hangzik el érvként, hogy még senki sem lett meleg attól, hogy ilyesmit olvasott. Továbbmennék. Tényleg olyan nagy baj, ha valaki meleg? Ha egy irodalmi élmény hatására felülvizsgálja az érzéseit és saját magát, és fontos következtetésre jut?
Ha a szándékot nézzük, senkit ez az eljárás senkit nem fog korlátozni abban, hogy a kérdéskörrel találkozzon, hiszen rengeteg más platformon rácsodálkozhat, hogy jéé, vannak melegek (transzok, nonbinárisok stb.). Ez a mai fiataloknak teljesen elfogadott, sőt nem is csak náluk. Ugrásszerűen nőtt az utóbbi időben a melegházasságok elfogadottsága itthon.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ami biztos, hogy aki éppen a szexuális identitásának elfogadásával vagy csak felismerésével küzd, annak borzasztó megtapasztalni, hogy szégyellni való, majdnem a pult alól kérhető valami. Még a magukban és szexualitásukban biztos felnőtteknek is elkeserítő, mellbevágó az élmény, mit szóljon egy bizonytalan fiatal? Eltéríteni ez nem fogja, nagyon boldogtalanná tenni azonban igen.
Képek: Getty Images Hungary