Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kajakos Kiss Péter Pál aranyérmes lett a párizsi paralimpián 200 méteren a KL1-es kategóriában, míg Suba Róbert a dobogóról éppen csak lecsúszva negyed helyen végzett.

A Budapesti Honvéd 21 éves sportolója több ezer lelkes szurkoló előtt szállt vízre a Párizs melletti vaires-sur-marne-i pályán. A körülmények szinte ideális voltak, csak a szél fújt kissé jobbról.

Kiss Péter Pál aranyérmes!

Kiss a pálya első felén még fej-fej mellett haladt a brazil és a francia versenyzővel, 80 méter után azonban hihetetlen sebességre kapcsolt. Hamarosan a teljes mezőnyt maga mögé utasította, és magabiztos, két másodperces előnnyel ért célba. Ezzel megvédte 2021-es, Tokióban szerzett paralimpiai aranyérmét.

A KL1-es a legsúlyosabb sérülteket tömörítő kategória. A nyolcéves korában Guillain Barré-szindróma miatt deréktól lefelé lebénult Kiss mellett ebben a kategóriában indult Suba Róbert is. A 44 éves sportoló 19 éves korában ejtőernyő-baleset következtében szenvedett gerincsérülést. A korábban is aktív életet élő fiatalember ezután sem hagyott fel a sportolással, kajakozni a szerencsétlenség után kezdett. Ő most a brazil Luis Carlos Cardoso és a francia Remy Boulle mögött negyedik helyezettként ért célba.

Képek: MTI / Koszticsák Szilárd

Tilos így tisztítani a mosógépet a szerelő szerint: sok pénzbe kerülhet a javítás

A mosógépet rendszeres tisztításával évekkel tovább használhatjuk.

Elolvasom

Miért félünk attól, amit nem ismerünk?

Hogyan formálja a mesterséges intelligencia a mindennapjainkat?

A Femina Klub októberi vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya többek között a mesterséges intelligencia rejtelmeiről beszélget. Vajon hogyan fog alakulni a világunk a mesterséges intelligencia térhódításával? Milyen szerepe lesz az AI-nak mindennapjainkban?