Róluk szinte senki sem tud: a kínai agyaghadsereg legváratlanabb tagjai
Az agyaghadsereg az első kínai császár sírhelyét őrizte.
Páratlan és tekintélyes a kíséret, mellyel Csin Si Huang-tit, az első kínai császárt Hszian tartománytól mintegy 30 kilométerre fellelt sírjában eltemették. Jókora létszámú az agyaghadseregként ismert különleges kíséret, mely nem kizárólag katonákból állt.
A császár időszámításunk előtt 210-209-ben hunyt el. Kísérete voltaképpen egy föld alatti nekropolisz lakossága és egy hadsereg. A katonák szerepe a császár megvédése, de vannak itt hivatalnokok, parasztok, lányok, sőt, szórakoztató szerepű személyek szobrai is, zenészek, erőművészek és akrobaták. A helyiségekkel tarkított nekropolisz úgy épült ki, mint egy palota.
A sírhely területén a sírt körbevevő négy árok található, melyek egyenként körülbelül 1,5 kilométer hosszúak, és öt méter mélyek. Döngölt földből, fagerendákból épültek falaik. Az első, 230 méteres árokban hatezer katona áll, a főhadsereg, a másodikban 1500 katona, a lovasság, a gyalogos katonák és a szekerek foglalnak helyet. A harmadik árokban a vezérállás van, a magas rangú tisztekkel, 68 szoborral. A negyedik árok üresen maradt, ebből azt feltételezik, hogy a szoborsereg nincs befejezve. A sírhely fontos eleme még egy 76 méter magas, 350 méter hosszú és 345 méter széles földpiramis is.
Tényleg a mesterséges intelligencia irányít mindent 20 év múlva?
Ha kíváncsi vagy, hogyan formálja át a mesterséges intelligencia az életünket mindezt könnyed, szórakoztató és közérthető módon megközelítve, akkor gyere el előadásunkra, ahol Szily Nóra vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz. Az előadás során kiderül, milyen szerepe van a mesterséges intelligenciának a mindennapjainkban, és hogyan alakíthatja a jövőnket. Gyere el, és tudd meg, mit hoz a jövő!
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. október 24. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!