7 ezer éve majdnem kihalt az emberiség a férfiak miatt? Ezt mondja egy új elmélet
Hétezer évvel ezelőtt majdnem kihalt az emberiség: a populáció fele odaveszett.
Hétezer évvel ezelőtt a férfiak alaposan veszélybe sodorták az emberi fajt. Jókora genetikai probléma bontakozott ki miattuk, noha vétkesnek mégsem nevezhetnénk őket, mivel mindössze ösztöneik szerint cselekedtek.
Szép lassan fogytak a férfiak, végül 17 nőre jutott egyetlen egy férfi, ami egy idő után súlyos genetikai ütközéseket okozott, így rengeteg életképtelen, illetve nem egészséges gyermek született.
Hová lettek a férfiak?
Noha volt egy olyan elmélet, mely szerint a férfiak számának csökkenése annak volt betudható, hogy sokan keltek útra új földeket felfedezni, mint újabban rájöttek, másról lehetett szó.
A férfiak számának megcsappanása ennél sokkal brutálisabb, egyúttal egyszerűbb okra lehet visszavezethető: eldöntendő a hatalmi kérdéseket, összecsaptak, tömegesen pusztítva egymást.
Ebben az időben a világ népessége 20 millió lehetett. Szakértők szerint ahhoz, hogy ilyen komoly genetikai probléma kibontakozzon, mint ami hétezer éve történt, mintegy 9,5 millió férfinak kellett meghalnia. Ez azt jelenti, hogy csaknem a Föld akkori lakosságának fele odaveszett.
Törzsi harcok dúltak
A Stanford Egyetem tudósai azt mondják, ezek az összecsapások aligha lehettek egyén és egyén közöttiek, sokkal inkább kisebb törzsek közötti harcokat jelenthettek. Ezek a törzsek az elképzelések szerint családi kötelékek köré szerveződtek, és mindegyiknek egy, az állatvilág alfahímjeihez hasonlatos státuszú férfi állt az élén. Minden, a törzsben született gyermeknek ő volt az apja.
Amikor két törzs férfitagjai egymásnak mentek, és az erősebb győzött, a legyőzött törzs nőtagjai a győzedelmeskedő törzset gyarapították attól fogva. Genetikailag, mivel minden, a törzsben élő fiúgyermek ugyanattól az apától született, amikor egy törzset legyőztek, gyakorlatilag az apa örökítette Y kromoszóma minden egyedi markere megszűnt létezni, mintha kiradírozták volna, és csak a győzedelmeskedő törzs vitte tovább genetikai örökségét. Egy következő összecsapás alkalmával ismét kiirthattak egy újabbat, majd akár még többet is. A férfiak száma csökkent a genetikai változatossággal egyetemben.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Nulladik világháború
Ezt az időszakot az archeológusok nulladik világháborúként is emlegetik, hiszen olyan komoly harcok dúltak törzsek és törzsek között, melyek eredményeként a férfi populációnak mindössze nagyon kis része maradt meg.
Arra, hogy a fenti törzsek és törzsek közötti harcok valóban lezajlottak, nincs bizonyíték, mindössze a Stanford Egyetem kutatóinak egy abszolút elképzelhető megoldásáról van szó arra nézve, mi történt az emberiség felével, és mi okozhatta hétezer évvel ezelőtt a nemek arányának genetikai veszélyekkel járó mértékű felborulását.
12 külső tulajdonság, amit a Neander-völgyi ősöktől örökölhettél: az orrodat és a fejformádat is figyeld meg
Nézegess képeket!
ElolvasomOLVASD EL EZT IS!