A KFC előtt megvert Index-újságíró arról posztolt, hogy mi történt azóta

Szabó Zoltán beszámolt az ügy fejleményeiről.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Szabó Zoltán beszámolt az ügy fejleményeiről.

Október 16-án, hétfőn adta hírül az Index, hogy előző este a budapesti Király utcában található KFC gyorsétterem biztonsági őre megverte Szabó Zoltánt, a lap újságíróját, tartalomfejlesztési vezetőjét. Az eset, melyről videó is készült, nagy port kavart, és bár az étteremlánc gyorsan reagált, elnézést kértek, és másnap kirúgták a biztonsági őrt, nem tudták elkerülni az országos botrányt.

Végül most, két hónap után sikerült megegyezniük, a részletekről a SzabóZ-ként ismert újságíró ma délelőtt a Facebookon számolt be, az alábbi posztban. A teljes szöveget a kép alatt olvashatod.

"Végre sikerült megállapodnom a KFC-ket működtető AmRest Kft-vel, arról, hogy hogyan teszik jóvá, hogy az éttermükben dolgozó biztonsági őr kidobott, és véresre vert, és hogyan biztosítják azt, hogy ilyen többet ne fordulhasson elő, hogy a jövőben minden vendéggel úgy bánjanak, ahogy egy vendéggel szokás.

Egyrészt a cég felbontotta a szerződést az őrt foglalkoztató biztonsági céggel, másrészt képzést tartott az étterem dolgozóinak, és az elkövetkező hónapokban a Facebook-oldalukon is beszámolnak arról, hogy milyen továbbképzésekkel és technikai fejlesztésekkel biztosítják a jobb vendégkiszolgálást.

Emellett, ahogy első posztomban kértem, azzal is elnézést kérnek, hogy támogatnak egy általam kiválasztott ügyet. A tárgyalások során végül két egyesületet választottam, amelyekben közös, hogy mindkét szervezet nehéz sorsú gyermekeken próbál segíteni évek óta, és nehéz anyagi helyzetben vannak.

Az egyik az Oltalom Karitatív Egyesület, ami szoros együttműködésben dolgozik egy metodista gyökerű, keresztény felekezettel, és már harminc éve segít az elesetteknek. Az egyesület óvodát működtet a hajléktalan gyermekek számára, adományokat gyűjt, ételt oszt, iskolákat és főiskolát tart fenn, anélkül, hogy hitéleti nevelést folytatna. A felajánlott pénzből az egyik, általuk működtetett általános iskola diákjai kapnak téli cipőket, hogy a hidegben is tudjanak iskolába járni.

A másik szervezet a Menedék Migránsokat Segítő Egyesület, mely több mint két évtizede segít, többek között az otthonukból háborúk elől menekülő embereken. Az egyesület Budapesten, a fóti gyermekvárosban és a vámosszabadi befogadóközpontban is igyekszik segíteni. Lassan két éve tartanak egy konténerben foglalkozásokat a vámosszabadi menekülttáborban azoknak a menekült vagy oltalmazott gyerekeknek, akik a családjukkal együtt, maximum egy hónapot a táborban töltenek. A konténerben főként játékos, kreatív foglalkozásokat tartanak, melyek leginkább az óvodában vagy iskolában eltöltött időhöz igyekeznek hasonlítani, azért, hogy ezek a gyerekek is legalább kis időre visszakapják a gyerekkorukat, felhőtlenül játszhassanak, és játszva tanulhassanak. A felajánlott pénzből újabb fél éven át tud működni ez a program.

Lehet, hogy valaki szerint provokáció a sérelemdíj egyik felét egy magyar gyerekeken segítő keresztény szervezetnek, a másik felét pedig egy külföldről is finanszírozott, menekülteket segítő egyesületnek felajánlani, de én szeretném azt hinni, hogy a segítségnek nincs pártállása, és az emberi szenvedést nem teszi zárójelbe a szenvedő fél vallása, származása vagy politikai nézete. Azt gondolom, hogy európai és magyar állampolgárként nem kell választanom a magyar és a menekült gyerekek megsegítése között, és köszönöm a két egyesületnek és az AmRest Kft-nek, hogy támogatnak ebben a döntésemben.

Emellett remélem, hogy ezek az adományok nemcsak azt bizonyítják majd, hogy Magyarország még mindig egy olyan piacgazdaság, ahol egy vállalat saját érdekében és a fogyasztói iránti tiszteletből is vállalja a felelősséget, ha hibázik, de azt is megmutatják, hogy pár frusztrált ökölcsapást is át lehet változtatni végül valami jó, társadalmilag hasznos dologgá. Például meleg gyerekcipőkké vagy egy konténerré, ahol az otthonukból elüldözött gyerekek is boldogok lehetnek pár órára.

Boldog karácsonyt mindenkinek!"

Főkép:  Patrick Nouhailler

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük