Tényleg működik a kézrátételes gyógyítás, vagy egyszerű átverés?

Tudományos érvek

Az energiagyógyítást sokan használják. De vajon mire jó?

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A kézrátételes gyógyítás elnevezést gyakran használják az energiagyógyászat egyes formáira, melyek révén a pácienst körülvevő energiamezőn keresztül érhető el pozitív hatás. Ez azon a nézeten alapul, hogy az embert körülvevő energiaburok kapcsolatban áll a fizikai testtel, de a lelki, szellemi és érzelmi élettel is.

A legismertebbek az ilyen típusú gyógymódok közül a reiki, a pránanádi, a gyógyító érintés és a kranioszakrális terápia. 

Pozitív eredmények

Ezek alkalmazásakor a páciens energiamezejét gyógyítják, általában kívülről érkező rezgésekkel. Finomenergiákat használnak arra, hogy elősegítsék a szervezet öngyógyító folyamatait. Mindez kiegészítő kezelést jelenthet a fájdalom és a szorongás csillapításában.

Sokan élnek a gyógyítás ezen formájával, és számolnak be javulásról, így a tudományos kutatást sem hagyja hidegen a jelenség. De vajon tényleg működik?

Az eddigi kutatásokból úgy tűnik, hogy egyes esetekben akár a hagyományos kezeléseknél is jobb eredményeket lehet a fenti módszerekkel elérni. A hosszú távú hatások értékelése azonban még külön vizsgálatokat igényel.

A harmónia eszköze

A Kaliforniai Egyetem két kutatója, dr. Shamini Jain, aki a rákmegelőzés területén tevékenykedik, és dr. Paul Mills a pszichiátriai tanszékről az eddig a témában született tanulmányok eredményeit igyekezett összefoglalni.

Parajelenségek, melyek máig lázban tartják a tudományt

Nézegess képeket!

Elolvasom


A tudósok 66, energiagyógyászattal foglalkozó klinikai tanulmányt vettek górcső alá, a terápiák hatékonyságának bizonyítékát kutatva. Arra jutottak, hogy a kezelések valóban csillapítják a fájdalmat rákos és kórházi kezelés alatt álló betegeknél. Ezen kívül úgy tűnik, csökkentik a zavart viselkedés tüneteit a demenciában szenvedőknél. Eredményesek továbbá az életminőség javításában és a fáradtság enyhítésében, és a keringési betegségekben szenvedők állapotán is javíthatnak.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Bár a szerzők hangsúlyozzák, további kutatásokra van szükség, hogy bizonyítani lehessen az érintéses gyógyászat hatékonyságát, hozzáteszik, hogy ez eredményeket érdemes a hagyományos orvoslás híveinek is megfontolniuk.

Ezt is szeretjük