Szigorúan tiltott képek a Sztálin-korszakról: a fotóst kémkedés vádjával kiutasították
Csak halála után kerültek nyilvánosságra.
A második világháború után a Szovjetunió az újjáépítéssel volt elfoglalva, amikor egy Martin Manhoff nevű amerikai férfi Moszkvába érkezett modern fényképezőgépével és Jan nevű feleségével, aki írásban rögzített minden tapasztalatot.
Két éven át hódolhattak kalandvágyuknak, amikor leleplezték őket, és kémkedés vádjával kiutasították a férfit az országból. Amerikai hazaérkezésük után jobbnak látták, ha a fotók a szekrény mélyére kerülnek. Hatvan éven át lapultak ott, és csak a fotós halála után kerültek ki Douglas Smith történész közreműködésével.
Hol zsarnokság van
Meséltek nagyszüleid vagy szüleid a diktatúráról? A fotók alátámasztják a nyomasztó tapasztalatokat: a hétköznapi problémáktól a szigorúan szabályozott ünnepekig mindent megörökítettek, ami a megpróbáltatásokkal és a kényszerrel teli kort leírja.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
OLVASD EL EZT IS!
- ázsia
- szórakozás