A náci női fegyőr, akitől rettegtek a táborban - Jenny-Wanda Barkmann élete
Egyszerre volt gyönyörű és kegyetlen a mindössze 21 éves nő, aki százakat küldött a halálba.
A náci haláltáborokban dolgozó őrök kapcsán a legtöbben férfiakra asszociálnak, pedig nagyon sok nő is dolgozott ezeken a szörnyű helyeken.
Ráadásul a női őrök sokszor kegyetlenebbek voltak, mint férfi társaik. Ezek közé a szadista nők közé tartozott a fiatal Jenny-Wanda Barkmann is, akit bűneiért nyilvánosan felakasztottak a háború után.
A gyönyörű fegyőrnő, aki élet-halálról döntött Stutthofban
Jenny-Wada Barkmann 1922-ben született Hamburgban, ahol normális gyerekkora volt. 11 éves korában viszont hatalomra került Adolf Hitler, és ez végleg megváltoztatta Barkmann életét. Bár a fiatal lány eredetileg modell szeretett volna lenni, a háború során, 1944-ben fegyőrnek jelentkezett a mai lengyel nagyváros, Gdansk mellett lévő stutthofi koncentrációs tábor női részlegébe.
A stutthofi táborba több mint 100 ezer embert deportáltak, akik közül több mint 60 ezren nem élték túl az ottlétet. Sokan betegségekbe, például tífuszba haltak bele, de rengetegen vesztették életüket gázkamrákban is, ahová az őrök küldték őket. Barkmann is egyike volt ezeknek az őröknek. Bár elvárás volt a szigorú bánásmód, de a nő annyira kegyetlen volt a rabokkal, hogy hamarosan az egyik legrettegettebb lett közülük. Szerette verni a rabokat, akik gyakran bele is haltak a verésbe, és könnyű szívvel küldte a gyengének ítélt nőket és gyerekeket a gázkamrába. Mivel szép volt, gyönyörű kísértetnek nevezték a tábor foglyai.
Elfogása és halála
Hitler halála és a német kapituláció után Barkmann elmenekült, és négy hónapig bujkált, mielőtt a gdanski vonatállomáson végül megtalálták. Az ellene és a többi Stutthofban szolgáló őr elleni tárgyalás alatt megpróbálta jó színben feltüntetni magát, és azt állította, hogy sok zsidó rabot mentett meg a haláltól. A tárgyalás alatt is nagyban foglalkoztatta a külseje, minden nap új frizurát viselt, és flörtölt a börtönőrökkel. A túlélők mind ellene vallottak, és beszámoltak a fiatal náci nő brutalitásáról. Válaszul Barkmann csak nevetéssel válaszolt, és a megbánás fikarcnyi jelét sem mutatta.
Akasztás általi halálra ítélték, majd 1946. július 4-én tíz másik őrrel egyetemben a Gdansk melletti Biskup-hegyen végezték ki. Egyes leírások szerint több mint 200 ezer ember volt jelen az akasztásnál, akik közül sokan próbáltak meg egy ruhadarabot letépni a halott fegyőrnőről emlék gyanánt. Barkmann holttestét végül az orvostanhallgatók kapták meg, majd biológiai szemétként szabadultak meg tőle.
Olvass tovább: a náci felügyelőnő megverte és szexuálisan kihasználta az asszonyokat - Anneliese Kohlmann kegyetlenségei
Anneliese Kohlmann 23 évesen lett fegyőrnő a Neuengamme koncentrációs táborban, és brutális kegyetlenséggel bánt a női foglyokkal.
A náci felügyelőnő megverte és szexuálisan kihasználta az asszonyokat – Anneliese Kohlmann kegyetlenségei
Anneliese Kohlmann 23 évesen lett fegyőrnő a Neuengamme koncentrációs táborban, és brutális kegyetlenséggel bánt a női foglyokkal.
Elolvasom(Képek forrása: Wikipedia)
- náci felügyelőnő
- náci fegyőrnő
- koncentrációs tábor
- második világháború
- náci birodalom
- náci nők
- Terasz