Egy 68 éves nőre figyel most a világ: a Föld legmélyebb pontján és a világűrben is járt
Hihetetlen rekordokat döntött meg a nő, aki már a világűrben és a Mariana-árokban is járt.
Kathryn Sullivan már 1983-ban beírta magát a világtörténelembe, mint az első amerikai nő, akinek sikerült a világűrbe jutnia. Most, 68 évesen új rekordot állított fel.
A Mariana-árokban található Kihívás-mélység már sok vállalkozó szellemű egyént vonzott. Nem csoda, hiszen ez a világon a legmélyebb óceánárok, egyben a legmélyebb pont is. Korábban Katrhyn Sullivan a NASA űrhajósaként ténykedett, azonban nem is olyan régen első nőként az óceán fenekét is meghódította - jelent meg az Independent oldalán.
Az óceán mélysége
Az árok 10 971-es mélységében már nem igazán él meg semmilyen élőlény, mélytengeri halak nagy része is csak pár ezer méterig bírja a nyomást. A hihetetlen küldetésbe nem egyedül vágott bele a nő, Victor Vescovo exűrhajóssal együtt ereszkedtek a sötét mélységbe.
A mély óceánfenékre először 1960-ban Jacques Picard és Don Walsh jutott le. Kathryn Sullivan az első nő, aki szintén elérte ezt a pontot. Elképesztő tettet hajtott végre, így nemcsak a világűrt, de a mélytengert is meghódította, ami együtt szintén egy új világrekordnak számít - nagyon nehéz lesz ezt bárkinek is felülmúlnia.
A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Az EYOS Expeditions szervezésében hajtották végre a merülést, biztonsági okokból a Limiting Factor, azaz Korlátozó Tényező nevű tengeralattjáróval. Ez a jármű nem csak a legtöbbször tette meg a nehéz utat, de az első, ami képes volt ilyen mélységeket elérni. Külön érdekesség, hogy a sikeres landolás után a szervező a Nemzetközi Űrállomással is felvette a kapcsolatot a bázist biztosító anyahajóról.
Ilyen furcsa lények élnek a Mariana-árokban
Mélyebbre merülvén a sötét vízbe űrbéli teremtményekkel egyre ritkábban lehet találkozni, az árok legeslegalján az amőbákon és egysejtűeken kívül már csak műanyag szemét fordul elő.
Ilyen furcsa lények élnek a Mariana-árokban - A Föld legmélyebb pontjának űrbéli teremtményei
Nézegess képeket!
Elolvasom(Képek forrása: Getty Images Hungary)
- kathryn sullivan
- asztronauta
- óceán
- mélytenger
- rekord
- challenger deep
- űrhajós
- tengeralattjáró
- nasa
- mariana-árok
- Terasz
OLVASD EL EZT IS!