Évtizedekig rejtegették a munkatáborban készült fotókat: most napvilágra kerültek
A Pearl Harbor idején épült japán koncentrációs táborok megrázó felvételeit sokáig hét lakat alatt őrizték.

A Pearl Harbor-i csata bizonyára sokaknak ismerősen cseng a középiskolai történelemkönyvekből: 1941. december 7-én a japán flotta hadat üzent az Amerikai Egyesült Államoknak, és megtámadta haditengerészetének Pearl Harbor-i állomását.
Az USA-nak természetesen nem volt ínyére Japán előretörése, ezért fokozatosan megszüntette kereskedelmét az országgal, és minden létező taktikát bevetett a vagyonelkobzástól kezdve a kilakoltatásig. Az emberi sorsokról ugyanakkor a könyvek nem írnak. Azokról a szerencsétlenül járt, szétszakított családokról, akiket ellehetetlenítettek, majd koncentrációs táborba küldtek.
Dorothea Lange, világhírű amerikai fotóművészt az amerikaiak kérték fel az evakuálás dokumentálására, a hadsereg azonban sokáig hallani sem akart a képek publikálásáról. Így a nagyközönség csak 2006-ban láthatta őket először.

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre
Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2025. június 5. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Nyitókép: Getty Images Hungary.