Milyennek képzelték a mai világot 100 évvel ezelőtt? Így gondolták a jövőt akkoriban

Néhol egész közel jártak napjaink valóságához.

Milyennek képzelték a mai világot 100 évvel ezelőtt? Így gondolták a jövőt akkoriban
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Mindig van valami lenyűgöző abban, ahogyan régi korok emberei a jövőről álmodoztak. A múlt század technikai vívmányai előrevetítették a jövő lehetőségeit, amire a kor művészei válaszoltak.

A gépesített eszközök, a repülés elterjedése meghatározták a jövőről alkotott fantáziaképek alapvető karakterét. Hétköznapi jelenetek elevenedtek meg, melyben az ember új szintre lépett, és sem a mélytengeri, sem az égi élet nem tartogat neki meglepetést.

Az élet 2000-ben

Francia művészek, köztük Jean-Marc Côté, 1899 és 1910 között megfestették az En l'An 2000 című sorozatot, aminek magyar fordítása annyit tesz: 2000-ben. A képek eleinte szivardobozbetéteken jelentek meg, majd képeslapokon. Évtizedekkel később Isaac Asimov a Jövőbéli napok: Egy 19. századi látomás a 2000-es évekről  című munkájában használta fel a rajzokat.

(Képek: Public Domain Review)

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük