10 gyakori szó, amit a legtöbben félrehallanak, és hibásan használják

A magyar nyelvben is bőségesen előfordulnak hibásan használt szavak.

Hibásan használt szavak
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Előfordul, hogy egyes kifejezések hibásan rögzülnek a köztudatban, és az emberek többsége következetesen a helytelen alakot használja. Ez különösen azokra a szavakra igaz, amikkel élőbeszédben gyakrabban találkozni, mint írásban, és félrehallás alapján épülnek be a szókincsbe. Néha viszont épp a helyesírással adódnak gondok.

Legtöbbször nem nagy eltérésről van szó: egy elhagyott vagy hozzáadott hangról, egy kicserélt mássalhangzóról. Mégis, már ez a kis félreértés is értelmetlenné teszi a szót, és kellemetlen helyzetbe hozhatja a használóját.

Hibásan használt szavak: kvíz!

Alábbi kvízünkben olyan kifejezéseket gyűjtöttünk össze, amelyeknek széles körben elterjedt egy enyhén módosult, hibás változata. Válaszd ki a szópárok közül azt, amelyik a helyes!

10 gyakori szó, amit a legtöbben félrehallanak, és hibásan használják
Indulhat a kvíz 10 kérdéses játék

1. Melyik alak a helyes?

2. Melyik alak a helyes?

3. Melyik alak a helyes?

4. Melyik alak a helyes?

5. Melyik alak a helyes?

6. Melyik alak a helyes?

7. Melyik alak a helyes?

8. Melyik alak a helyes?

9. Melyik alak a helyes?

10. Melyik alak a helyes?

/ találat Eredmény
/10 találat - összesen:

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az anyaság témakörét boncolgattuk. Tényleg az anyukák a rossz, az apukák pedig a jó zsaruk? Magányosak az anyukák a mai világban? Milyen a munkába visszatérő anyák helyzete Magyarországon? Frusztrálóak az anyainfluenszerek? Többek között ezekre a kérdésekre kereste a választ Semjén Nóra anyainfluenszer, valamint Fehér Ági, a Femina főszerkesztője és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük