Kivel chatelsz valójában? Így buktasd le a hamis személyeket
Az interneten sajnos sokan nem azok, akiknek mondják magukat. Vedd észre, ha átvernek!
A mai világban nagyon könnyű új barátokra szert tenni az interneten. Ennek megvannak az előnyei, de a hátrányai is: az arctalanságot sokan kihasználják, és másnak adják ki magukat, mint aki valójában a gép előtt ül.
Ez veszélyes is lehet, ezért nem szabad tovább chatelned azzal, akiről feltételezed, hogy nem őszinte veled. Inkább mindig légy egy kicsit bizalmatlan: elmondjuk, hogyan járj utána a másik fél valódiságának.
Nyomozz!
Ahhoz, hogy kiderítsd, valóban létezik-e a személy, akivel beszélgetsz, nem árt nyomoznod egy kicsit. A közösségi oldalak segítségével már a legtöbb internethasználóról meg lehet tudni az alapinformációkat. Nézd hát meg az adatlapját, és figyelj a következő dolgokra.
Az ismerőseinek száma sokat elárul: ugyanúgy gyanús a túl kevés és a túl sok ismerős is. Ha a barátainak zöme nem valós felhasználónak tűnik, vagy alig van az állítólagos lakóhelyéről ismerőse, az mindenképpen gyanakvásra ad okot. A családról is tájékozódj: ha a tényleges rokonai vannak bejelölve, akkor valószínűleg létező személlyel társalogsz.
Ha a fotói alatti kommentek azt sugallják, hogy az igazi barátai igazi történetekkel szólnak hozzá a képekhez, akkor nincs gond. Ha azonban egyáltalán nincs hozzászólás, vagy ordít a kommentekről, hogy azok mesterkélt és megrendelt mondatok ismeretlenektől, az elég gyanús.
A személyes adatoknak is utánajárhatsz: nézd meg az iskolát, a munkahelyet, a lakóhelyet, és vesd össze a chatpartner ismerőseinek adataival. A profilkép is sokat elárul, így azt is jól nézd meg.
Kérj fotót!
Kérd meg a chatpartneredet, hogy most, amíg beszélgettek, készítsen magáról vagy az általad kiválasztott dologról - például a szobájáról vagy a kedvenc plüssállatáról - fotót, és küldje el neked. Ezt persze úgy tedd, hogy ne fogjon gyanút, hogy a lebuktatás szándékával fordultál hozzá a kéréssel. Ha kifogásokat keres, akkor valószínűleg nem stimmel valami. Az is megoldás lehet, ha megkéred, hogy kapcsolja be a webkamerát, esetleg beszélgessetek mikrofon segítségével, kép nélkül, ám ezzel a módszerrel bökkenő lehet az, hogy ebbe talán egy valós személy sem egyezik bele egykönnyen.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Kérdezz!
Légy furfangos, és tegyél fel olyan kérdéseket, amikre saját magáról könnyen és azonnal válaszol az ember, ha viszont fiktív személy alakít, akkor el kell gondolkodnia rajta, utána kell járnia. Jó kérdés lehet például, hogy mikor van az illető névnapja, mi az anyukája keresztneve vagy melyik városban született.
Beszélgethettek a suliról is, vagy kérdezheted a legjobb barátja nevéről és kedvenc elfoglaltságáról. Igyekezz minél egyszerűbb és ártatlanabb, de fogós kérdéseket feltenni. Ha a beszélgetőtársad valahol megbukik, inkább hanyagold őt, de ha mindhárom teszten átmegy, valószínűleg megnyugodhatsz.
OLVASD EL EZT IS!
- veszélyes
- párkapcsolat
3 veszélyes pasitípus: innen ismerheted meg őket
- internet
Ne hagyd, hogy kikészítsen a Facebook!
- internet
- ciki