Halála után közvetlenül készült: ma is őrzik Tesla halotti maszkját
Mozart, Napóleon és Nobel halotti maszkját is megmutatjuk egyebek mellett.
A halotti maszkok olyan arclenyomatok, melyeket közvetlenül a halál után készítenek az elhunytról. Már az ókorban is szokás volt, hogy az előkelők, illetve uralkodók arcát eltávozásuk után így örökítették meg, de az idő múlásával egyre több ilyen maszk készült.
Virágkorát a maszkkészítés a második világháború előtt élte, azóta azonban egyre ritkábban csinálnak halotti maszkokat. Régen a gipszmaszkokat bonyolultabb volt elkészíteni, mára azonban a szilikonmasszás eljárás sokkal könnyebbé teszi. Utóbbi esetben a massza kellő mértékű szilárdulása után gipszet öntenek a formába. Napjainkban sok sztár élő arcáról is csináltat lenyomatot, mintegy emlékül az eljövendő generációk számára.
Régi nagyok maszkjai
Fizikusok, zeneszerzők, államfők és művészek halotti maszkjait mutatjuk meg a következőkben. Különös a múlt nagy neveit ilyen módon látni: szinte előttünk van, milyenek lehettek, amikor még éltek.
Vásárolj Femina Klub bérletet!
Vásárolj bérletet, és vegyél részt a 2025-ös év különleges előadásain, ahol izgalmas témákról hallhatsz elismert szakértőktől és közéleti személyiségektől.
- Knapek Éva, aki a társfüggőségről és a mérgező kapcsolatokból való szabadulásról beszél. 2025.01.07.
- Kajdi Csaba, aki humorral és őszinteséggel osztja meg tapasztalatait nőkről és élettapasztalatairól "Anyámtól a modellekig" témában. 2025.02.19.
- Steigervald Krisztián, aki a generációk közötti kommunikáció kihívásait tárgyalja "Boomerek és Zoomerek" című előadásában. 2025.04.09.
További részletek: feminaklub.hu/
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.
OLVASD EL EZT IS!