Halála után közvetlenül készült: ma is őrzik Tesla halotti maszkját

Mozart, Napóleon és Nobel halotti maszkját is megmutatjuk egyebek mellett.

A halotti maszkok olyan arclenyomatok, melyeket közvetlenül a halál után készítenek az elhunytról. Már az ókorban is szokás volt, hogy az előkelők, illetve uralkodók arcát eltávozásuk után így örökítették meg, de az idő múlásával egyre több ilyen maszk készült.

Virágkorát a maszkkészítés a második világháború előtt élte, azóta azonban egyre ritkábban csinálnak halotti maszkokat. Régen a gipszmaszkokat bonyolultabb volt elkészíteni, mára azonban a szilikonmasszás eljárás sokkal könnyebbé teszi. Utóbbi esetben a massza kellő mértékű szilárdulása után gipszet öntenek a formába. Napjainkban sok sztár élő arcáról is csináltat lenyomatot, mintegy emlékül az eljövendő generációk számára.

Régi nagyok maszkjai

Fizikusok, zeneszerzők, államfők és művészek halotti maszkjait mutatjuk meg a következőkben. Különös a múlt nagy neveit ilyen módon látni: szinte előttünk van, milyenek lehettek, amikor még éltek.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük