Rögtön haláluk után készült: borzongató a halotti maszkokra nézni

A legnagyobb nevek arcvonásait őrizték meg hitelesen ezek a halotti maszkok.

Van valami megfoghatatlanul borzongató a halotti maszkokban. Az eltávozás pillanata dermed meg bennük az örökkévalóság számára. Számos ilyen készült, különösen a második világháborúig.

Ez a középkorra visszanyúló arcmegörökítő módszer voltaképpen a fényképet helyettesítette. Voltak maszkok, melyeket még a halálos ágyon készítettek, másokat a koporsóban.

Az arc ilyen formán való megörökítése az előkelő emberek kiváltsága volt. A maszkok anyaga régen gipsz volt, melyek segítségével később fémportrék is készültek, de olykor festmények készítéséhez is felhasználták ezeket. A maszkokról készült festmények kissé fel is ismerhetők, mivel ha megfolyt az anyag a maszkon, az arc itt-ott kissé torzult a képen is.

Különösen a 19. században volt divatos a híres emberekről, politikusokról, művészekről ilyen maszkot készíteni, sok közülük ma múzeumok vitrinjeiben van kiállítva. Napjainkban élő hírességek is készíttetnek ilyen arclenyomatokat. A következőkben ismert, múltban élt, nagy nevek halotti maszkjait tekintheted meg.

Érzelmek logikája - Hogyan vannak jelen az érzelmek a logikus gondolkodásban?

A Femina Klub novemberi vendége Dr. Mérő László matematikus, pszichológus lesz, akivel Szily Nóra, az estek háziasszonya az érzelmek és az elme bonyolult viszonyáról beszélget. Körbejárjuk, mit jelent valójában az érzelmi intelligencia, megismerjük az érzelmek szerkezetét, és hogyan alkalmazhatjuk a felismeréseinket mindennapi problémáink megoldásában is.

Pontos részletek az estről itt olvashatók: femina.hu/feminaklub

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2023. november 6. 18 óra

Helyszín: Thália Színház

Promóció

Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.

Indamedia Csoport
Ezt is szeretjük