Írd be a Google-be ezt a két szót, ha unatkozol: szuper dolog történik

Mutatunk egy Google-érdekességet, ami remek unaloműző.

Google-érdekesség
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Annyi érdekes dolog van a világban, amiről valószínűleg sosem szereznél tudomást, ha nem létezne a Google egyik legjobb unaloműző funkciója. Ha a szabadidődben csak céltalanul nyomkodnád a telefonod, vagy van egy kis üresjáratod a munkahelyen, próbáld ki, mert nemcsak szórakoztató, de hasznos is.

Nyisd meg a Google-keresőt a böngésződben, és írj be egy bizonyos kifejezést: az alábbiakban részletesen elmondjuk, mit kell tenned. Az érdekességek élvezetéhez angolnyelv-tudás szükséges, vagy a Google-fordító használatának ismerete.

Egy jó kis Google-érdekesség

A laptopodon vagy asztali gépeden írd be a Google keresőmezőjébe a következő kifejezések valamelyikét:

  • fun facts
  • interesting things
  • I’m feeling curious

Ha okostelefont használsz, csak az interesting things és az I’m feeling curious kifejezések hozzák elő a funkciót írásban, hangalapú keresésnél pedig csak az utóbbi működik.

Amint rákeresel a fenti kifejezések egyikére, a Google találati listájában egy olyan mezőt is láthatsz majd, ahol egy véletlenszerű, érdekes kérdésre kapsz választ. Mondjuk, hogy lehet-e az ember csak az egyik szemére színvak, vagy hogy miért hívják a bölcsességfogat épp bölcsességfognak. A rövid magyarázatot általában egy cikk címe követi, melyre rákattintva bővebben is olvashatsz a témában.

Az alatta elhelyezett Ask another question gombra kattintva pedig egy újabb random kérdést és választ ad a kereső. A mező alján egy lefelé mutató nyilat is találsz, amelyre szintén érdemes klikkelni, hiszen számos izgalmas unaloműzőt és hasznos dolgot rejt.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Két fül közül választhatsz: az egyiken azonnal játszható, szórakoztató kis játékokat sorol a Google, amikkel elütheted az időt, mint például az Amőba vagy a Memóriajáték. A másik fülön pedig hasznos eszközök sorakoznak, amik bármikor jól jöhetnek: többek közt Kockadobás, Metronóm és Számológép áll a rendelkezésedre a praktikus gyűjteményben.

A magyar keresőszavakkal és magyar találatokkal egyelőre sajnos nem működik. Bár a játékok és az eszközök listája magyar, az érdekes tényt és a hozzá tartozó cikket angolul dobja ki a Google. Ha nem érted a nyelvet, de érdekelnek a szórakoztató információk, hívd segítségül a Google-fordítót.

Olvass tovább! 7 hasznos Google Maps-trükk

A praktikus alkalmazásnak számos kényelmi funkciója van, amit kevesen ismernek.

7 hasznos Google Maps-trükk: nem csak útvonaltervezésre jó az alkalmazás

A praktikus alkalmazásnak számos kényelmi funkciója van, amit kevesen ismernek.

Elolvasom

Fotók: Getty Images

Ezt is szeretjük