Csak nagyon nehezen tudja feldolgozni az agy a furcsa pillanatot, amit a fotós elkapott

A furcsa kép rendesen megtornáztatja a szemet és az agyat.

Furcsa kép
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Különös fotó terjed az interneten, amelyről alig akarják elhinni az emberek, hogy nem Photoshoppal készült. Pedig valóban egy teljesen szerkesztetlen képről van szó, amit a japán fotós, Kenichi Ohno készített egy mocsárvidéken.

Témáját tekintve nincs semmi rendkívüli a felvételben: egy kócsagot ábrázol, amint a sekély vízben gázol. Ám ha meglátod, minden megváltozik. A furcsa kép azt követően söpört végig az interneten, hogy Kenichi Ohno díjat kapott érte a Természet Japánban című fotópályázaton.

Mi a furcsa kép titka?

Olyan hatást kelt a fotó, egészen pontosan a háttér, mintha három különböző képből lenne összevágva. A madár, a víz és a köves terület azonban teljesen összefüggő egységet alkot, így az internetezők nagy része nem értette, hogyan lehet, hogy mégsem Photoshoppal tették a kócsag mögé a látképet. Te rájössz, mi a titka?

Az érdekes illúzió oka a trükkös perspektíva. A bal oldalon kékes a víz, az ég tükröződése látható benne. A jobb oldalon viszont van egy alacsony terrakottafal, amin máshogy törik meg a fény, alatta pedig a tükörképe színezi meg a vizet. Mivel a képet úgy vágták meg, hogy a padka teteje nem látható rajta, csak az a része, ahol találkozik a vízzel, az agy hirtelen nem tudja hová tenni a dolgot.

Így első ránézésre szinte mindenki azt hiszi, hogy a jobb oldal felső részén az égboltot látja naplemente vagy napkelte idején, a vízszintes sáv a horizont, alatta pedig mindezek tükröződnek. Szerencsére a szóban forgó helyszínről nyilvánosságra kerültek más látószögből készült fotók is, így tisztázódott, hogy tényleg nem utólag került a madár mögé a háttér.

A padkák egyike látható szemből Ohno képén.
A padkák egyike látható szemből Ohno képén.

Ám sokan még így sem tudták elképzelni, hogy pontosan hogyan is állt össze a Kenichi Onho által készített furcsa kép, ezért számukra egy magyarázó ábrát is készítettek azok, akiknek világos a történet. Számos kommentelő erre azt írta, hogy érti az elméletet, és tudja, hogy amit lát, az micsoda, de egyszerűen nem bírja ilyen szemmel meglátni Ohno fotóját.

A zöld területen a víz, a piroson az alacsony fal, a lilán pedig a fal tükörképe látható a vízen.
A zöld területen a víz, a piroson az alacsony fal, a lilán pedig a fal tükörképe látható a vízen.

Ezt a legtöbben azzal magyarázták, hogy az agyuk valahogy képtelen értelmezni az elemek elhelyezkedését az alacsony fal tetejének látványa nélkül. Te ki tudtad bogozni a fotót? Meglátod benne a helyszín valódi elrendezését, vagy neked is gondot okoz?

A legjobbkor kattintott a fotós: 6 elképesztő optikai illúzió, ami becsapja a szemet

Zseniális képeket készített a tehetséges fényképész, aki tökéletes pillanatban kattintotta a fotóit.

Elolvasom

A kiemelt kép illusztráció. Forrás: Getty Images.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük