10 furcsa dolog, amit mind csináltunk gyerekként: nosztalgikus képek

Furcsa gyerekkori emlékeket mutatunk a modern világ előtti korról.

Furcsa gyerekkori emlékek
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Minden életszakasznak megvannak a maga szépségei, de kicsi korunkban volt a legfelhőtlenebb a világ. Szinte mindenkinek vannak igazán furcsa gyerekkori emlékei. Szuper pillanatok voltak, amikor a képzeletnek semmi sem szabhatott határt.

Talán a ’90-es évek gyermekei az utolsó olyan generáció, akiknek élete első szakaszában még nem képezte a mindennapok részét a modern technológia, az internet és a közösségi média világa, így a mai fiatal felnőttek számára is ismerősek lehetnek ezek a képek, nem csak az idősebb korosztálynak.

Furcsa gyerekkori emlékek

Számos olyan gyermekkori, sokszor indokolatlan tevékenység van, amiket szinte mindenki csinált kicsiként. Ezek érdekessége, hogy csak nagyon ritkán láttuk ugyanezt másoktól, egyszerűen a legtöbben magunktól éreztünk rá késztetést, hogy megtegyük. Mintha a gyerekekbe lenne kódolva, hogy bele kell nyomni a ceruzát a radírba, vagy hogy bele kell kiabálni a ventilátorba. Nosztalgiázz velünk!

Leginkább az unalmas tanórák eredménye volt a radírba nyomkodott ceruza vagy rotring, amitől aztán így nézett ki a törlőgumi.
Fotó: Reddit
Mind játszottunk beöltözőset a szüleink ruháival. Anya magas sarkú cipője volt a legvonzóbb: még ha bukdácsoltunk is benne, igazi hercegnőnek éreztük magunkat, míg viseltük.
Fotó: Getty Images
Ha ilyen hajcsat közelébe kerültünk, muszáj volt azt az ajkainkra vagy az ujjunkra csíptetni. Előfordult, hogy fájt, de mókásabb volt annál, hogy abbahagyjuk.
Fotó: Getty Images
Kifejezetten káros szokás volt, de nagyon sok gyerek szórakoztatta magát azzal, hogy bekente a tenyerét folyékony ragasztóval, hagyta megszáradni, majd egyben lehúzta az egészet.
Fotó: Reddit
Nem találkoztunk még olyannal, aki ezeket az italporokat valóban feloldotta vízben, és üdítőként fogyasztotta. Gyerekként inkább egyenesen a szánkba szórtuk, vagy az ujjunkon adagolva fogyasztottuk el.
Te is úgy etted a Túró Rudit, hogy először lerágtad róla a csokibevonatot? Különösen megnyugtató érzés volt, amikor a csoki egyben levált a túróról.
Fotó: Wikipedia/aurin
Ha kint hideg volt, és látszódott a lehelet, úgy fújtuk ki a levegőt, mintha cigarettáznánk.
Fotó: narcisa / Getty Images Hungary
Kicsiként az is gyakran megesett, hogy a családi összejöveteleken boros pohárból ittuk a kólát, és azt játszottuk, hogy mi is felnőttek vagyunk.
Fotó: tiverylucky / Getty Images Hungary
Egy működésben lévő ventilátorba muszáj volt belekiabálni vagy beleénekelni. Az így keletkezett hangtól minden gyerek menő popénekesnek vagy épp robotnak érezte magát.
Fotó: Getty Images
Hazafelé menet sokkal izgalmasabb volt a járdaszegélyen egyensúlyozni, mint magán a járdán lépkedni. Ilyenkor valódi kötéltáncosnak érezte magát az ember.
Fotó: Getty Images

Lehet-e boldog, aki intelligens? - A tudás hatása a lelki egészségre

Kepes András író, újságíró a Femina Klub júniusi előadásán arra keresi a választ, hogyan találhatunk boldogságot egy folyamatosan változó, kihívásokkal teli világban. Hogyan formálhatjuk úgy az életünket, hogy az ne csak sikeres, de valóban örömteli is legyen?

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2025. június 5. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Ezt is szeretjük