Most kapóra jött a zseniális középkori találmány, amit járványok alatt használtak

Újra használatba vették az aprócska borablakokat Firenzében.

Firenzei borablakok képeken
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Amikor a fekete halálként is elhíresült pestisjárvány futótűzként söpört végig Európán, az érintett területeken élő lakosság harmada odaveszett. A középkorban Olaszországba is eljutott a kór, ám a mediterrán térség lakói egészen sajátos módon reagáltak a járványhelyzetre.

Az emberek már akkor is szerették a jó borokat, és a nehéz időkben sem szerettek volna lemondani a kikapcsolódással egybekötött italozásról. A biztonságos kiszolgálás érdekében Firenzében megépítették a buchette del vino elnevezésű találmányt, magyarul a borablakokat.

Középkori borablakok Firenzében

A borablakok funkcióját tökéletesen leírja a találó elnevezés: ezek kis méretű nyílások a falon, amiken keresztül helyi borászok és kereskedők portékájukat el tudták adni. A középkori ablakokat most, koronavírus-járvány idején újra kinyitották, hogy érintkezés nélkül szolgálhassák ki az iszogatni vágyókat.

(Fotók: Instagram. Kiemelt kép: Getty Images Hungary.)

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük