Még mindig próbálják kiutálni a színes bőrű diákokat az egyetemről
Világnap a rasszizmus ellen.
Az Egyesült Nemzetek Szervezete 1966-ban jelölte ki március 21-ét a faji megkülönböztetés elleni küzdelem világnapjává. Ez a dátum 1960-ban égett bele a történelembe, amikor Dél-Afrikában, Sharperville-ben a rendőrség tüzet nyitott, és megölt 69 embert egy békés tüntetés során. A demonstrációt az apartheid rezsim által hozott, a nem fehér lakosság mozgását korlátozó törvény ellen tartották. A világnap célja lenne a különböző kultúrák békés egymás mellett élésének szükségessége, egymás elfogadása és a faji megkülönböztetés folyamatának megállítása.
A rasszizmus sok helyen a mai napig meghatározó jelenség, amire rengeteg projekt és kezdeményezés próbálja felhívni a figyelmet. Ilyen az I, Too, Am Harvard fotós projekt és kampány, ami az amerikai Harvardon tanuló diákok fényképeiből és felvételéből áll, aminek kapcsán a színes bőrű diákok elmesélik diszkriminatív tapasztalataikat. Rengeteg vannak ugyanis az egyetemen, akik megkérdőjelezik akár a jelenlétük jogosságát is. A fényképeken a diákok egy-egy táblát tartanak a kezükben a felirattal, ami egy diszkriminatív mondatot tartalmaz. Nézd meg képeken, mivel akarják felhívni a figyelmet a diákok erre a jelenségre!
Modern kori gyerekrabszolgaság
Az UNICEF kutatásából az derül ki, hogy a rabszolgaság egy mai napig létező bűncselekmény. Világszerte ma nagyjából 21 millió emberrel kereskednek, és az ebből befolyt haszon összesen 32 milliárd dollár. Áldozatok szinte mindegyik földrészen vannak, a legtöbb Keleten, majd Afrikában, Dél-Amerikában, az Amerikai Egyesült Államokban és végül a Közel-Keleten. Az emberkereskedelem manapság tömegesen érinti a gyerekeket is, akiket különböző célokra használnak fel, például prostituáltnak, táncosnak, vagy éppen a szerveikkel kereskednek. Nézd meg, melyek a legmegdöbbentőbb esetek!
OLVASD EL EZT IS!
- barack obama
- michelle obama
Michelle Obama népszerűbb a férjénél
- barack obama
- hillary clinton
Mit keresett a pulyka George Bush gatyájában?
- afrika
- dél-amerika