Így nézne ki a Facebook és az Instagram, ha még mindig a 80-as években járnánk
Tévhit, hogy negyven évvel ezelőtt elképzelhetetlenek voltak a közösségi alkalmazások, legfeljebb más formában, mint ahogy ma ismerjük őket.


- Angelina Jolie és Brad Pitt középső lánya jól megnőtt: a 14 éves Shiloh olyan magas, mint az anyja
- Détár Enikő és Rékasi Károly fia már 19 éves: Zsigmondból jóképű pasi lett
- Helyesíráskvíz, amit sokan elrontanak: egyelőre vagy egyenlőre, melyik a jó?
- Általános iskolás tananyag: tudod, mi a szófaja a következő szavaknak? Kvíz!
- Magyar is van a világ leghíresebb mémjei között: a rajtuk szereplő emberek így megváltoztak az évek során
Az internet története nem egy régi mese: csupán az 1960-as évekre nyúlik vissza, amikor a hadsereg számára kifejlesztett protokollok a hétköznapokban is elkezdtek teret hódítani. Az egész világon ismert és elterjedt, globális számítógépes hálózatról ugyanakkor csak az 1990-es évek eleje-közepe tájékától beszélhetünk.
A világhálónak köszönhetően teljesen új dimenziók nyíltak meg: tudsz beszélni a Föld másik szegletében élő ismerősöddel, vagy megnézegetheted az egy celeb luxusnyaralásán készült képeket, esetleg bele is hallgathatsz a kedvenc együttesed legújabb albumába. Mindezt úgy, hogy közben egy helyben ülsz, vagy fekszel otthon.
A Google-től a Spotify-ig
A netes alkalmazások legnagyobb előnye, hogy egy eszközről mindet elérheted: míg a '80-as években hosszasan kellett volna keresgélni a rádióadást, várni a fényképek előhívására és a telefonközpontra, ma csak egy pöccintés a képernyőn, és máris átváltottál a zenéről a keresőre, miközben megosztottál egy fotót, és dobtál egy üzenetet a barátnődnek. A Bored Panda összeállításában található kütyük ezt az egy dolgot kivéve tökéletes alternatívái lennének a ma használatos alkalmazásoknak: de egy kisebb bőrönddel kellene közlekedned, ha mindet használni szeretnéd a nap folyamán.
Illúziók
A Nintendo-stílusú Facebook csak egy fikció: ez a nő azonban úgy vágja össze a fotóit, hogy optikailag teljesen elbizonytalanít abban, hogy valóban azt látod-e, amit.