Átalakul a Facebook a botrány után: ennyi minden változik a közösségi oldalon

Bár azt mondják, a felhasználók visszajelzései alapján változtatnak a Facebookon, valószínűbb, hogy a közelmúltbéli botrány miatt intézkednek.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A Facebook-felhasználók ezentúl jobban kézben tarthatják saját adataik ellenőrzését - közölte a közösségi oldalt működtető vállalat két alelnöke, akik egy sor intézkedést jelentettek be. A Facebook két vezetője, Erin Egan adatvédelemért felelős alelnök és Ashlie Beringer jogtanácsos-helyettes alelnök blogbejegyzésben tudatta, hogy Mark Zuckerberg alapító-elnök szigorítást ígérő múlt heti bejelentése után újabb lépések következnek.

"Az elkövetkező hetekben további lépéseket teszünk annak érdekében, hogy az emberek jobban ellenőrizhessék a saját adataikat" - fogalmazott a két alelnök. A Facebook átállítja adatvédelmi beállításait, és új menüpontokat vezet be. Az egyikük (Privacy Shortcuts) világszerte lehetővé teszi majd a felhasználóknak, hogy átnézhessék és törölhessék korábbi megosztásaikat, a másik pedig abban segít, hogy a felhasználó letölthesse, és akár másik szolgáltatóhoz helyezhesse át az adatait és a megosztásait.

"Ez magában foglalja a megosztásokat, hozzászólásokat, barátokhoz küldött kéréseket, vagy kereséseket és fotók letöltését is" - közölte a két alelnök. Az új intézkedések várhatóan biztonságosabbá teszik a Facebook-fiókokat azzal is, hogy be lehet majd kapcsolni egy úgynevezett kétfaktoros hitelesítési menüpontot, amelynek aktiválásával kontrollálni lehet, ha idegenek akarnak belépni a Facebook-fiókba.

Egan és Beringer a felhasználók visszajelzéseire hivatkozva jelentette be a várható intézkedéseket. A háttérben azonban elemzők szerint a márciusban kirobbant adatvédelmi botrány húzódik meg. Március 17-én egy bejelentő azzal robbantott, hogy a Cambridge Analytica nevű brit-amerikai politikai elemző cég mintegy 50 millió Facebook-profil adatait dolgozta fel, és az amerikai, valamint a brit választások befolyásolására használta fel.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

A botrány nyomán a Facebook tőzsdei értéke zuhanórepülésbe kezdett, Mark Zuckerberg alapító elnök-vezérigazgatót pedig beidézték a kongresszusba meghallgatásra. Az Egyesült Királyság parlamentje is meghallgatta volna Zuckerberget, aki azonban ezt elhárította, és csupán helyettesét küldte Londonba.

Azért jó oldala is van a Facebooknak

Matt Dooyema csónakázás közben elhagyta jegygyűrűjét. A férfi sokáig nem tudta feldolgozni a balszerencsés véletlent. Ám két hónappal a gyűrű eltűnése után olyan hírt kapott a Facebookon, amit először el sem tudott hinni.

A folyóba esett a férfi jegygyűrűje: 2 hónap múlva váratlan üzenetet kapott egy ismeretlentől

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük