Ez az egy dolog menthetné meg a bolygót
A szabad energia minden problémát megoldhatna - ha hagynák.
Nem egy olyan elmélet látott már napvilágot, mely szerint bizonyos felfedezéseket eltitkolnak a vezetők, pedig ezek közül sok találmány nagyban megkönnyítené a hétköznapjainkat, sőt, unokáink jövőjét is biztosítaná.
Általában anyagi megfontolások állnak a háttérben, ezért nem hozzák őket nyilvánosságra, annak ellenére, hogy egy-egy találmány akár az egész bolygót megmenthetné. Ilyen a szabad energia is.
Megmentheti a bolygót: a szabad energia
A szabad energia szónak két lehetséges jelentése van. Az egyik szerint extra energiát nyerhetnének mechanikai vagy villamos folyamatokból bármilyen külön energia befektetése nélkül. Az így kapott energia tehát nem kerül semmibe. Ez mindössze a hatékonyság növelésének kérdése, ami megtakarításokhoz vezethet - ez nem forradalmi találmány.
A szó másik jelentése azonban egy olyan rendszerre utal, mely több energiát termel, mint amennyit befektetnek, ami nettó energianyereséghez vezet. Azokat az eszközöket, melyek ilyen szabad energiát szolgáltatnak - ez még csak feltevés -, többletteljesítményű eszközöknek nevezik.
Ez utóbbi definíció meglehetősen vitatott. A termodinamika törvénye szerint az energia nem vész el, csak átalakul, így univerzális értelemben nem nyerhetünk szabad energiát. Azonban a termodinamika törvénye az univerzumra mint egészre vonatkozik.
Találmányok egy szebb jövőért
A többletteljesítményű eszközökkel kapcsolatban úgy tartják, hogy számos találmányt, mely képes extra költségek nélkül jelentős energiatöbbletet szolgáltatni, titokban tartanak. Mielőtt még ilyen szokatlan hallgatásba burkolóztak volna, néhány motorfejlesztő az elmúlt években olyan, kocsikon végrehajtott módosításokról beszélt, melyek segítségével 90 kilométer/órás sebességnél 100 kilométert nyerhetnének egyetlen liternyi üzemanyag felhasználásakor.
Egy brit amatőr tudós továbbá kifejlesztett egy olyan anyagot, mely visszasugározza a hőt. A Csillagfény elnevezésű anyaggal kezelt háznak tökéletes lenne a hőszigetelése, és így a számlák szinte nullára csökkennének. A NASA több millió fontért megvásárolta a Csillagfény használatának jogát, de azóta sem hallani semmit róla.
Visszatartják a felfedezéseket?
Sokan egyetértenek abban, hogy az ipari vállalatok felelősek az olyan eszközök visszatartásáért, melyek jelentős energiamegtakarítást biztosíthatnak. Az olajipart különösen rosszul érintené az olajeladás csökkenése, így igencsak agresszíven küzdenek azért, hogy - ha törik, ha szakad - ilyen találmányok ne kerüljenek a piacra.
Az amerikai kormány egy titkos megbízás keretében több mint háromezer szabad energiával kapcsolatos, szabadalmazott eszközt és szabadalmi pályázatot vizsgált az utóbbi 40 évben, de valójában csak visszatartják őket. Egyesek szerint az Egyesült Államok hadserege ellopja a megbízható technológiákat, hogy fenntartsák hatalmas előnyüket, mint a világ egyedüli, szupererővel bíró hadserege.
A legmeggyőzőbb bizonyíték?
Egy amerikai feltaláló, Tom Ogle 1977-ben bemutatott egy általa készített eszközt, mely képes volt több mint 100 mérföld/gallon - vagyis 42,5 kilométer/liter - utazási teljesítményt kihozni egy öttonnás Ford teherkocsiból. A Shell képviselője megkérdezte tőle, mit tenne, ha felajánlana neki 25 millió dollárt az eszközért. Ogle erre azt a választ adta, hogy ő bizony visszautasítaná ezt az ajánlatot, mivel nem szeretné, ha valaki azért venné meg találmányát, hogy a polcra tegye. Ogle 1981-ben titokzatos körülmények között elhunyt.
Tényleg a mesterséges intelligencia irányít mindent 20 év múlva?
Ha kíváncsi vagy, hogyan formálja át a mesterséges intelligencia az életünket mindezt könnyed, szórakoztató és közérthető módon megközelítve, akkor gyere el előadásunkra, ahol Szily Nóra vendége Rab Árpád trend- és jövőkutató lesz. Az előadás során kiderül, milyen szerepe van a mesterséges intelligenciának a mindennapjainkban, és hogyan alakíthatja a jövőnket. Gyere el, és tudd meg, mit hoz a jövő!
További részletek: feminaklub.hu/
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. október 24. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció
Túl nagy az olajipar befolyása - ők okozzák a vesztünket?
Kétségtelenül rengeteg pénz van a szabad energiát előállító technológia kifejlesztésében, a pénzügyi befektetők sok millió dolláros támogatásával és a találmányok eladásával az esetleges feltalálók markát rengeteg pénz ütné. Az összeesküvés-elméletek hívei szerint azonban mindez kevés ahhoz, hogy az olajipar - mint elsődleges energiatermelő szektor - befolyását csökkenteni lehessen.
Még akkor is, ha a szakértők nem győzik elégszer emlegetni a közelgő olajválság és az ennek köszönhető, világméretű élelmezési katasztrófa egyre sürgetőbb problémáját.
Cikkünk a Davis Southwell és Sean Twist Rejtélyes esetek - A legérdekesebb összeesküvés-elméletek című könyve segítségével készült, mely az Alexandra Kiadó gondozásában jelent meg.
OLVASD EL EZT IS!
- tudomány
- titok
Botrányos projekt: sikerült embert klónozni
- összeesküvés-elmélet
- érdekességek a világból
Idegen faj él a Föld belsejében?
- tudomány
- világűr