Képeken Magyarország legszebb irodái: itt bárki szívesen dolgozna

Átadták Az Év Irodája Verseny díjait, 18 kategóriában választottak győzteseket.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Ünnepélyes díjátadóval befejeződött az iroda.hu által nyolcadik alkalommal megszervezett nonprofit megmérettetés, Az Év Irodája Verseny, melyre idén ismét rekordszámú, 172 nevezés érkezett. A budapesti Várkert Bazárban csütörtökön rendezett gálán több kategóriában díjazták a cégeket. A díjnyertes irodák kialakítása során több esetben is újraértelmezték a teret, például egy villamosremíznek vagy éppen egy korábban gőzmalomnak helyet adó létesítményben.

A versenyt lezáró gálán díjjal jutalmazták az ingatlanszakma legnagyobbjait és az év közösségi terét is. Kalmár Zoltán, a verseny alapítója és az iroda.hu vezetője a mostani versenyről elmondta: "Nyolc évvel ezelőtt Az Év Irodája Verseny még csak egy belsőépítészeti megmérettetés volt, ma pedig már a munkáltatói márkaépítés egyik legfőbb eszközeként tekintenek rá a vállalatok."

Teljesen más világ

A munkáltatói márkaépítés, ezen keresztül pedig a munkavállalók igényeire szabott irodatér kulcsfontosságú a cégek számára, mert a dolgozók megtartásában és megszerzésében kiemelt szerepe van, ez pedig a mostani munkaerő-piaci helyzetben, amikor sok vállalat küzd erőforráshiánnyal, kiemelten lényeges szempont. Kalmár Zoltán szerint a verseny egyértelmű választ adott arra is, hogy a korszerű irodákban az emberközpontúság, a kényelem, a technológia kerül a fókuszba.

A legjobb irodák tükrözik a céges kultúrát is, így ezekben nem jelent kihívást, ha valaki a gyermekével vagy házi kedvencével szeretne munkába menni. A modern irodák ezekre az esetekre is fel vannak készítve, ezért a kollégák a munkahelyükön is otthonosan érezhetik magukat, emiatt pedig hatékonyabban tudnak dolgozni is.

Bemutatkozik a jövő

Az iroda.hu vezetője az irodapiaci trendekről szólva kitért arra is, hogy a korábbi években a fejlesztések nagyon Budapest-központúak voltak, de már a vidéki nagyvárosokban is megjelentek azok az irodák, amelyek itthon és külföldön is egyaránt jó példaként szolgálhatnak. Ezt mutatja az is, hogy a versenyre érkezett több mint 170 pályázó körében és a döntősök között is jóval több vidéki városban lévő iroda volt, mint az elmúlt években bármikor.

A korábbi forgatókönyvnek megfelelően a most lezárult Az Év Irodája Versenyen is három részből állt az értékelés: minden kategóriában a közönségszavazást és az üzleti zsűri szavazását követően, a szakmai zsűri egy előre meghatározott és objektív szempontrendszer alapján értékelte a benyújtott pályázatokat.

A győztesek:

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük