10 illegális kép Észak-Korea igazi arcáról: kicsempészte őket a fotós

Hihetetlen, hogy mi mindent tilos lefényképezni az országban.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek
Hihetetlen, hogy mi mindent tilos lefényképezni az országban.

Eric Lafforgue azon kevés kívülálló közé tartozik, aki láthatta Észak-Korea igazi arcát, és még képei is vannak róla. A fotós 2008 óta hatszor járt az országban, és digitális memóriakártyáknak köszönhetően lehetősége volt megőrizni azokat a felvételeket is, melyeket nem szabadott volna elkészíteni, vagy a felügyelői kitöröltettek vele a fényképezőgépéből.

Laffourge-t nem az alaposan megszervezett és kontrollált körutak érdekelték: ő azokra az emberekre volt kíváncsi, akik a díszlet mögött élik mindennapjaikat. A fényképész elmondta a Bored Pandának, hogy a helyiek ugyanúgy bántak vele, mint bármelyik turistával, nem engedték, hogy lefotózza a hadsereget vagy a rendőröket.

Ám a busz leghátsó ülésén elhelyezkedve, egy háromszázszoros zoomolásra alkalmas lencsével mégis képes volt olyan képeket készíteni, amilyeneket akart. Amikor hatodszor is visszatért az országba, Észak-Korea kormánya rájött, hogy a fotókat az interneten is megosztotta, és felszólították, hogy távolítsa el azokat. Mivel ezt Lafforgue megtagadta, véglegesen kitiltották az országból. Nézd meg, mit akart eltüntetni a ma 34 éves Kim Dzsong Un hazája a nyilvánosság elől!

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a cancel culture, azaz az eltörléskultúra került terítékre. Mikor született meg, és mit jelent a cancel culture kifejezés? Miért veszélyes jelenség? Kik azok a híres személyek, akik érintettek? Honnan tudjuk, hogy valósak-e az ellenük felhozott vádak? Hogyan befolyásolja az eltörléskultúra a stand up comedy műfaját?

Promóció

Ezt is szeretjük