Egy hónapon keresztül mindennap sírnak az esküvőjük előtt a tujia nők: megbélyegezték őket, ha nem jól csinálták

A tujia nép hagyománya szerint a menyasszonyok egy hónapon keresztül mindennap sírnak az esküvőjük előtt.

Az esküvő előtti sírás hagyománya
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az esküvők hagyományosan vidám események, tele nevetéssel, énekkel és tánccal. A Kínában élő tujia népcsoportnál azonban egy különös szokás is része a házasságkötésnek: a menyasszonyok egy hónapon keresztül, mindennap sírnak. A sírás pontos koreográfiáját nagyon komolyan veszik, a szokás évezredes múltra tekint vissza.

Az esküvő előtti sírás hagyománya

A rituálé az esküvő előtt harminc nappal kezdődik: a menyasszony minden este egy órát sír. Tíz nappal később édesanyja is csatlakozik hozzá, majd újabb tíz nap elteltével a nagymama is bekapcsolódik a közös sírásba, ha még él.

Esküvő előtt sírás hagyománya 2
Fotó: China Photos / Getty Images Hungary

A menyasszony rokonai – nővérek, nagynénik – szintén részt vesznek a szertartásban. A sírást hagyományosan különleges „síró dalok” kísérik, amelyek nemcsak a családjuktól való elválás fájdalmát, hanem az irántuk érzett tiszteletet és szeretetet is kifejezik.

Ez a hagyomány egykor annyira fontos volt, hogy ha egy menyasszony nem sírt, azt a közösség rossz szemmel nézte. Úgy tartották, hogy aki nem sír, azt nem megfelelően nevelték, és még megaláztatás is érhette. Egyes esetekben az édesanya meg is büntette lányát, ha az nem megfelelően hajtotta végre a sírás rituáléját.

A cikk az ajánló után folytatódik

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauza edukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Régebben, amikor az esküvők többsége elrendezett házasság volt, sok menyasszony valódi bánattal sírt, hiszen gyakran nem szólhattak bele a saját sorsuk alakulásába. A szokás így egyfajta lázadás is volt a régi rendszer ellen. Bizonyos helyeken a lányokat már tinédzserkorukban megtanították sírni, hogy esküvőjük napján hibátlanul teljesíthessék a rituálét.

Bár manapság már nem olyan elterjedt ez a szokás, a tujia népcsoport számára még mindig fontos része az esküvői ceremóniának. A sírás, ami elsőre szomorúnak tűnhet, valójában a házasság örömét és ünnepélyességét is kiemeli – a fájdalom és boldogság különleges összefonódása.

Köpködnek a menyasszonyra, máshol az egész násznép a földön fekszik - 8 bizarr esküvői szokás a világban

Minden nemzetnek megvannak a saját esküvői szokásai, néhány viszont egészen bizarrnak tűnik külső szemlélőként.

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük