Sikerülhet visszahozni az életbe a hibernált embereket: ennyi időt jósolnak erre a kutatók

Elképesztő felfedezést tettek nemrég a kutatók, ami segíthet abban, hogy idővel a hibernált embereket is biztonsággal felébreszthessék.

Emberek a hibernálás után
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Tudósok szerint már csak évtizedeket kell várni arra, hogy felébreszthessék biztonsággal azokat az embereket, akik még a múltban hibernálták magukat különböző okoknál fogva.

Felfoghatatlan mérföldkőhöz érkezhetett az emberiség, mindez köszönhető annak az egyébként már kihalt fajnak az „újraélesztésével”, aminek példányai a modern világban csak a jégbe dermedve léteztek.

Emberek a hibernálás után

A fonálférgeket fagyottan találták még 2018-ban a szibériai permafroszt talajban, ezek a lények már 46 ezer éve „éltek” megdermedve a jég fogságában. Kutatóknak sikerült a konkrétan mamutok korában élő lényeket felébreszteniük. 

GettyImages-645864070
Fotó: gremlin / Getty Images Hungary

A fonálférgek az anabiózisnak köszönhetően állították le a testük működését, de sikeres újraélesztésük utat nyithat azon a téren, hogy akár az önkéntes fagyasztást vállalt embereket is biztonsággal felébreszthessék. 

Ahhoz azonban, hogy az emberek is feltámadhassanak, jelentős fejlődésre van szüksége az orvostudománynak, főleg a szövettechnológia terén, ám ez az elkövetkező 50-70 éven belül megtörténhet. A jelenleg használt krionikus technológia még nem megfelelő, mert a fagyvédő szerek toxikus hatást gyakorolnak az agyra és a testrészekre. Azok szokták választani a hibernációt, azaz a kriosztázba helyezést, akik gyógyíthatatlan betegek, és addig várnak a felébresztéssel, míg a kór gyógyíthatóvá válik. 

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Bizonyos értelemben a fagyasztás felvet etikai és filozófiai kérdéseket, mert kutatók szerint ez is egy alternatívája a halálnak, hiszen az alanyok a felébresztés után minden bizonnyal teljesen új, mesterséges szövetet kapnak, tehát nem lesznek olyanok, mint az előző életükben. 

Ez is érdekes: örökké szerettek volna élni, ez okozta korai vesztüket

Hihetetlen, milyen módszerekkel próbálkoztak emberek annak érdekében, hogy örökké tudjanak élni.

Örökké szerettek volna élni, ez okozta korai vesztüket: 6 ember, aki bizarr módon saját magát ölte meg

Nézegess képeket!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük