A kislányuk nélkül küldték haza a szülőket a kórházból: csoda történt a kis Zoéval
Döbbenetes indokkal szakították el a kislányt a családjától.

2024 végén, advent első hetében egy szegénységben élő, de szerető, összetartó családba várt kisbabát elszakítottak a szüleitől. A történet szerencsére itt nem ért véget.
Elszakították a szüleitől Zoét
Zoé, egy fiatal pár első gyermeke hosszas készülődés és boldog várakozás után született meg. Az első napokban a szülők örömmel gyönyörködtek kislányukban a kórházban, de az örömöt hamarosan kétségbeesés váltotta fel. Ugyanis a gyermekvédelmi szervek alkalmatlannak titulálták őket a gyermeknevelésre, olvasható a 444-en megjelent beszámolóban, amelyet Boros Ilona, a TASZ Egyenlőségprogramjának vezetője írt.
A szülőket két nap múlva hazaküldték a kórházból, a kislányuk nélkül. A hatósági eljárást a falubeli gyermekvédelmi szervek jelzése indította el. A dokumentum külön kiemelte, hogy a
- a szülők lakása tiszta és rendezett volt,
- az édesanya rendszeresen járt terhesgondozásra,
- együttműködő volt.
A gyermekvédelmi szervek azonban arra felhívták a figyelmet, hogy az anyának van egy enyhe testi fogyatékossága: biceg. Emellett epilepsziás, bár elismerték, hogy gyógyszert szed, állandó orvosi kontroll alatt áll és a terhessége kezdete óta nem volt rohama.
Az apa „fő bűne” a jelzések szerint pedig annyi volt, hogy fél szemére vak, súlyos látássérült.
A szülők kifogástalan életvitelt folytatnak, dolgoznak, és együttműködnek, ám mélyszegénységben élnek. A jelentés a testi fogyatékosságuk és anyagi hátterük miatt alkalmatlannak tartotta őket gyerekük gondozására.
A gyámhatóság ahelyett, hogy visszautasította volna a felháborító és abszurd jelzést, automatikusan megindították a gyermekkiemelési eljárást.
Így lett Zoé a 301. olyan újszülött, akire a média kórházakban „hagyott”-ként hivatkozhatna. Pedig őt, és feltehetően több száz sorstársát egyszerűen elszakították a szüleitől.
Zoé és a szülei azonban a több száz, kórházból haza nem engedett csecsemő családjához képest kivételesen szerencsések. Nekik olyan családtagjaik vannak, akik bátor és bölcs hozzáállásukkal azonnal képesek voltak segíteni, írja az összefoglaló.
Zoé nagyszülei egyből a gyámhatósághoz fordultak, ahol jegyzőkönyvbe mondták, hogy készek beköltözni a fiatal családhoz, és minden támogatást megadni nekik. Egy helyi civil szervezet is kiállt a család mellett, vállalva, hogy segítik a szülőket a gyermek gondozásában.
De a gyámhatóságnak még ez sem volt elég. Zoé több mint egy hétig a kórházban maradt, minden nappal több magányt, félelmet, traumát elszenvedve teljesen értelmetlenül, miközben szülők, nagyszülők, nagynénik és unokatestvérek várták haza.
Ekkor lépett be Zoé történetébe a TASZ. Miután a család az ingyenes jogsegélyszolgálatukon keresztül is segítséget kért, határozottan felléptek, jelezték, hogy jogi eljárást von maga után, ha továbbra is indokolatlanul elválasztják az újszülöttet a szerető családjától.
Segítségükkel és a család bátor kiállásának köszönhetően két hét elteltével Zoét végre hazaengedték. Így a kislány otthon, a családja körében ünnepelheti első karácsonyát.
Mit jelent az ad hoc kifejezés? 7 latin szófordulat, amit sokan rosszul használnak
Te is használod ezeket?
ElolvasomKiemelt képünk illusztráció, forrás: Getty Images Hungary
OLVASD EL EZT IS!

- budapest
- karácsony