Zsákba kell bújniuk a gyerekeknek, hogy eljussanak az iskolába - Megdöbbentő sorsok

A vietnámi falvak többségében elkeserítő életkörülmények uralkodnak. Van, ahol a gyerekek kénytelenek szemeteszsákba csomagolva átkelni a folyón.

Elkeserítő életkörülmények
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Attól a pillanattól kezdve, hogy először átlépik az iskola kapuját, a gyerekek sokat hallják szüleiktől, tanítóiktól az önképzés fontosságát, hiszen a későbbiekben ez lesz boldogulásuk első számú kulcsa.

Persze, időnként megesnek olyan tényezők, amiért a tanításnak pár napra vagy akár egy hétre szünetelnie kell. Ez többnyire az időjárás miatt alakul így, amikor a gyermekek egészsége vagy biztonsága veszélybe kerülne, ha útnak indulnának. 

Elkeserítő életkörülmények

A világ legszegényebb részein, köztük egy vietnámi faluban azonban az időjárás sokszor hónapokra elvághatja őket a tudást jelentő intézménytől, ám nem tehetik meg, hogy otthon maradjanak. Különben félő, hogy lemaradnak, később pedig szemernyi esélyük sem marad a jobb életre. Ezért inkább kockáztatnak, és hagyják, hogy szemeteszsákba csomagolják, majd átúsztassák őket a sebes sodrású folyón.

Az esős évszakban megáll az élet

A helyiek az év meghatározó részében bambuszhidakon és tutajokkal közlekednek, ám azok teljesen alkalmatlanok az esős évszakban. Ilyenkor a család felnőtt férfijaira hárul a feladat, hogy a több mint ötven csemetét átjuttassák a veszélyes folyón.

Vo A Giong, Huoi Ha falu vezetője a VOV Magazinnak azt nyilatkozta, hogy hozzátartozói többnyire tutajt használnak, de jelenleg ez lehetetlen. A férfi reméli, hogy a döntéshozók hamarosan jobb belátásra térnek, és erősebb hidakat építenek, amiken az emberek kényelmesen és biztonságosan közlekedhetnek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Nguyen Thi Thuy , a Na Sang középiskola igazgatója osztja Vo A Giong véleményét, miszerint valamit kezdeni kell a kialakult helyzettel. - Az áradás teljesen szétszakította a falut. Egyelőre a szülők próbálnak segíteni abban, hogy a lehető legtöbb tanuló részt vehessen az órákon, miközben az ő életük is veszélyben forog. - Ráadásul a folyón átkelés nem az egyetlen erőpróba: az iskolához vezető út ugyanis további tizenöt kilométer csúszós és veszélyes utakon.

Talán mégis van remény

A Bored Panda információja szerint a média kiemelt figyelme megtette hatását, a település közlekedési biztosa ugyanis kiadott egy nyilatkozatot, amelyben kifejtette, hogy tárgyalásokba kezdtek a vietnámi közútkezelőkkel, és remélhetőleg hamarosan megkezdik a szükséges építkezéseket az életfeltételek megkönnyítése érdekében.

"Elég magas, de próbálok nem lenézni"

Ezt azon kínai diákok egyike mondta, akik még ismeretlenül is tiszteletet érdemelnek, amiért naponta életüket kockáztatják, hogy a keskeny létrán eljussanak az iskolába, méghozzá védőfelszerelés nélkül. Bár a gyerekeknek már ötévesen megtanítják a falmászás alapjait, egyáltalán nincsenek könnyű helyzetben: elég, ha csak az iskolatáska súlyára gondolunk. Beszédes fotók következnek.

Nap mint nap az életüket kockáztatják, hogy eljussanak az iskolába: van, akinek nem jut felhőtlen gyerekkor

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük