Így nézhetett ki valójában VIII. Henrik: 7 reális kép híres történelmi figurákról

A régi idők nagy alakjait elevenítette meg a művész, hogy kiderüljön, hogyan is néztek ki a valóságban ezek a hírességek.

Élethű történelmi alakok
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A történelem során, még a fényképezés feltalálása előtt festményeken örökítették meg az utókor számára a hírességeket, uralkodókat vagy neves költőket. Ugyan az alkotások nagy része egészen élethűen visszaadja a hajdani ismert emberek kinézetét, azért mégsem olyanok, mintha fényképek lennének. 

A részletgazdag alkotások és a modern technika ötvözése során Nathan Shipley művész sikeresen életre keltette mesterséges intelligencia segítségével a festményeken szereplő alakokat. 

Valósághű festmények

Eddig is volt némi sejtésünk, hogyan nézhettek ki hús-vér valójukban a történelemkönyvekből ismert személyek. Most gyakorlatilag semmit nem bíztak a fantáziára, mindez köszönhető a művésznek, aki saját Instagram-oldalára tölti fel naponta az érdekesebbnél érdekesebb alkotásait. Nathan Shipley leginkább az angol előkelőkre fókuszált, de olyan híres embereket is megelevenített, mint George Washington vagy William Shakespeare. 

(Cikken belüli és Facebook ajánló képek forrása: nathan_shipley_vfx / Instagram, borítókép forrása: Getty Images Hungary)

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük