"Fájdalmas lehet a magyaroknak bevallani, hogy segítettek a náciknak"
Április 27-én vonult az Élet menete.
A magyarországi holokauszt 70. évfordulóján a budapesti Élet menete szobor felavatása után, vasárnap egy menet a Keleti pályaudvarra vonult, ahonnan különvonat indult a résztvevőkkel Lengyelországba. A Budapestről indulókat diplomaták, mások mellett Ilan Mor izraeli és Karin Olofsdotter svéd nagykövet is kísérték.
Izrael elnöke, Simon Peresz az Élet menetén elhangzott videóüzenetben szólt arról, hogy a holokauszt fájdalma felejthetetlen és nem is szabad elfelejteni, így a fiatalabb generációknak is leckeként kell felhasználniuk. Nem szabad az antiszemitizmust, a rasszizmust beengedni az életükbe.
Douglas Davidson, az Egyesült Államok külügyminisztériumának antiszemitizmus- és holokausztügyekkel foglalkozó különmegbízott nagykövete arról beszélt, hogy bizonyosan fájdalmas a magyaroknak bevallani, hogy a nácik nem egyedül hajtották végre ezeket a deportálásokat, hanem helyi segítséget vettek igénybe rémtetteik végrehajtásához, melynek során kevesebb mint két hónap alatt 145 vonattal 440 ezer zsidó embert szállítottak koncentrációs táborokba, elsősorban Auschwitz-Birkenauba.
Nézd végig a képeket a vasárnapi eseményről!
World Press Photo 2013
Idén február 14-én hirdették ki a 2014-es World Press Photo nyertes képeit és képsorozatait Amszterdamban. Száz városban és 45 országban lehet megtekinteni a képekből létrehozott kiállítást. Az egyik legmegrendítőbb képsorozat egy rákbetegséggel küzdő svéd sportolónőről, Nadja Casadeiről szól, aki a kemoterápia ellenére sem adta fel a küzdelmet, és tovább edz a brazíliai nyári olimpiára. Nézd meg képeken a legjobb sajtófotókat!
OLVASD EL EZT IS!
- budapest
- magyarország
400 ezer magyar halt meg a mészárlásban
- 2014
- évforduló
70 éve, hogy 100 ezer embert kivégeztek Magyarországon
- fidesz
- mszp