Hová kell tenni az elektronikai hulladékot? A magyarok fele rosszul tudja

A magyarországi lakosság majdnem fele helytelenül kezeli az e-hulladékot.

torott-telefon
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Bár a többség nyitott a szelektív gyűjtésre, az elektronikai eszközökből származó hulladékokat a lakosság csaknem fele rosszul helyezi el - derül ki a MediaMarkt országos felméréséből. Az áruházlánc csütörtöki közleménye aggasztónak nevezi, hogy tízből négyen az utcára teszik ki az e-hulladékokat, miközben a műanyagot az emberek háromnegyede, a papírt a kétharmada szelektíven gyűjti.

Előbbiek túlnyomó része lomtalanításkor szabadul meg az elektronikai eszközöktől, kisebb részük pedig azon kívül is kirakja, vagy a kukába dobja a fölöslegessé vált készülékeket. A megkérdezettek 20%-a mondta azt, hogy nem tud a megfelelő elhelyezéssel foglalkozni, 15%-nak állítólag nincs erre ideje, további 22% pedig arra hivatkozott, hogy nem tudja, hova vihetné az e-hulladékot.

A tájékozatlanság miatt a közlemény kiemelte, hogy az értékesítők 2004 óta kötelesek ingyen visszavenni a vásárlóktól az új készülékkel azonos használati célú, régi berendezéseket. A MediaMarkt 32 üzletében biztosít erre lehetőséget, de az új termékek házhoz szállításakor is elviszik a használt készülékeket. Az üzletlánc emellett évente körülbelül ezer tonna e-hulladék feldolgozásáról is gondoskodik - olvasható a közleményben.

Fotók: Getty Images.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. Az első epizódban a konyhapszichológia kérdéskörével foglalkozunk. Vajon jót tesz az, ha saját magunkat analizáljuk önsegítő könyvek alapján? Van olyan, hogy túl sok terápia? Mikortól trauma a trauma? Tarts velünk, dilemmázzunk együtt!

Promóció

Zseniális, mire cserélték a műanyag zacskót a szupermarketekben

Az ázsiai szupermarketek a szokásos műanyag zacskó helyett banánlevélbe csomagolnak mindent, amit csak lehet, így alakítva ezzel a fogyasztói szokásokat, és csökkentve a károsanyag-használatot.

Zseniális, mire cserélték a műanyag zacskót a szupermarketekben: imádjuk az ötletet

Nézegess képeket!

Elolvasom
Ezt is szeretjük