50 állatot tart otthon a férfi, és egyik sem kutya vagy macska - Furcsa hobbi terjed

Ázsiában egyre elterjedtebb hóbort az egzotikus állatok tartása, akár a törvény megkerülésével is.

Egzotikus állatok tartása
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Egyre inkább növekszik a kedvtelésből tartott egzotikus állatok iránti kereslet Ázsia-szerte, és bár az élőállat-kereskedelem törvényi szabályozás alá esik ezekben az államokban is, a hatóságok nem tudják maradéktalanul betartatni az erre vonatkozó jogszabályokat.

Az állatvédő szervezetek egyhangúlag ellenzik, és kíméletlennek tartják a vadonból befogott vagy fogságban tenyésztett vadállatok birtoklását. Csak Kínában a nem hagyományos házi kedvencek tartása mindinkább a jólét státuszszimbólumává válik a városi ember szemében.

Rengeteget költenek egzotikus állatokra

Egy felmérés szerint 2018-ban a házi kedvencek kereskedelme 170,8 milliárd jüan - mintegy 6,78 billió forint - forgalmat bonyolított Kínában, ahol a városokban összesen mintegy 73,55 millióan tartanak állatot az otthonukban. A nem mindennapi kedvencek közül a hüllőfajok a legnépszerűbbek. Ám nemcsak ott, más ázsiai országokban is kelendőek az egzotikus állatok, akik sajnos nem tudnak tiltakozni az emberek hóbortja ellen.

50 állatot, főként hüllőket tart ranguni otthonában egy mianmari fiatalember, a képen látható leguán tulajdonosa. A 26 éves férfi 2015-ben gondozni kezdett egy gekkót, azóta vannak egzotikus állatai.
Fotó: MTI/EPA/Nyein Chan Naing
Otthonában nyitná meg díszállat-kereskedését, és tervei között a tanácsadás is szerepel, mely során a témában szerzett tapasztalatait megosztaná másokkal. A fotón egyik kaméleonja látható.
Fotó: MTI/EPA/Nyein Chan Naing
Vándorsólymát eteti egy vietnami férfi Hanoiban. A ragadozó madarak felnevelése és kiképzése mindinkább népszerű hobbivá válik a vietnamiak körében.
Fotó: MTI/EPA/Luong Thai Linh
Hónapokon át naponta kell foglalkozniuk velük ahhoz, hogy kezessé váljanak, és zsákmányállattal térjenek vissza. A betanított, kifejlett madarak értéke akár ezer dollár - 284 ezer forint - is lehet.
Fotó: MTI/EPA/Luong Thai Linh
Görényt öltöztet köpenybe két nő a thaiföldi házi kedvencek négynapos kiállításán és vásárán Bangkokban.
Fotó: MTI/EPA/Diego Azubel
A helyi bagolytartó klub tagjai madaraikkal a Nyugat-Jáva indonéz tartománybeli Depokban. A klub célja, hogy tájékoztatást nyújtson a baglyok kedvelői számára házi kedvencük megfelelő tartásáról.
Fotó: MTI/EPA/Mast Irham
Sivatagi hiúz mellett ül a személyzet tagja a The Animal Café nevű bangkoki bárban, ahol a vendégek fogságban tartott egzotikus állatokkal fényképezkedhetnek.
Fotó: MTI/EPA/Diego Azubel
Gabonasikló tekeredik egy japán nőre egy kígyókat tartó bárban Tokió Haradzsuku városrészében. Az ételt is felszolgáló vendéglátóhelyen harminc kígyófaj mintegy száz példánya él.
Fotó: MTI/EPA/Franck Robichon

Ehhez a cikkhez ajánljuk

Ezt is szeretjük