Ebben a kémcsőben őrzik Edison utolsó leheletét: a legfurcsább tárgyak múzeumi tárlatokban

Bizarr, egyúttal különleges a kiállított utolsó lélegzet.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Michiganben működik egy múzeum, mely Henry Ford nevét viseli, és amelynek tárlatában érdekesebbnél érdekesebb elemekre bukkanni. Persze, vannak járművek, vonatok és autók, de van itt még valami, ami részint meghökkentő, részint csodálatos.

Thomas Edison és Henry Ford a legjobb barátok voltak. Viszonyuk aligha lehetett volna közelibb, ezt maga Edison így mesélte:

- Ami Henry Fordot illeti, nincsenek rá szavak, hogy kifejezzem érzelmeim. Csak azt mondhatom, maximálisan, a szó legteljesebb értelmében a barátom.

Kapcsolatuk olyan remek volt, hogy, amikor Edison tolószékbe kényszerült, Ford is vett egyet, hogy azokban versenyezhessenek. Ma a Ford Múzeumban őrzik Thomas Edison utolsó leheletét.

Halálakor lezárták a kémcsövet

A szobában, ahol Edison halálos ágyán feküdt, rengeteg kémcső volt, több is az ágy közvetlen közelében. Hiába az elektromossággal kapcsolatos találmányai, Edison igaz szerelme mégis a kémia volt, mint azt fia, Charles írta egy levelében. Ő kérte meg Edison orvosát, hogy, amint eltávozik, zárja le a szobában lévő kémcsöveket, így megőrizve apja utolsó lélegzetét. Ezek egyikét később a legjobb barát, Ford kapta meg - ezt állította ki tárlatában.

Különös tárgyak a múzeumokban

A Ford Múzeum tárlatának különleges darabján kívül is tartanak furcsaságokat múzeumokban. Ezekből következik egy összeállítás.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban a nemi egyenlőtlenség és a toxikus maszkulinitás jelenségéről beszélgettünk. Mi a különbség a férfiség és a férfiasság között? Mi számít toxikus maszkulinitásnak, miért alakult ki, és vajon köze van-e a Metoo mozgalomhoz? Miért van annyira kevés női vezető, és miért csak férfias személyiségű nők kerülnek vezetői pozícióba? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a válaszokat Szél Dávid pszichológus, Leszkovszki Máté újságíró, és Pintér Ada.

Promóció

Ezt is szeretjük