Húsba vágóan őszinte képeken a depresszió: így élte meg a 28 éves férfi

Erőteljes illusztrációkon mutatta meg a művész, mit élt át - persze, már amennyire a depressziót képekbe lehet önteni.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az Eurostat 2017-ben közzétett adatai szerint Magyarországon a 18 éven felüliek 10,5%-a depressziós, az Egészségügyi Világszervezet statisztikájából pedig kiderül, hogy a betegség világszerte több mint 300 millió embert érint. Köztük Dawid Planetát is, aki egy éven át mélyponton volt, de a művészet segítségével javult az állapota. A 28 éves lengyel grafikus szemléletes képeken jelenítette meg az érzelmeit, és az önkifejezés komoly megkönnyebbülést hozott számára.

Sötét, nyomasztó képei azoknak is ízelítőt adnak egy depressziós kaotikus gondolataiból és lelkivilágából, akik olyan szerencsések, hogy még sosem tapasztalták meg a betegséget a saját bőrükön. Dawid Planeta minden egyes képhez egy idézetet párosított, melyek olykor ellensúlyozzák, máskor fokozzák a hangulatot, amit az illusztrációkkal át akart adni.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Ezt is szeretjük