38 éve történt a csernobili atomkatasztrófa: ritkán látott felvételeket mutatunk
1986. április 26-a örökre beleírta magát a történelembe.
1986. április 26-a örökre megváltoztatta a történelmet. Csernobilban és Pripjaty nevű alvóvárosában ugyanúgy indult ez a szombati nap is, mint a többi, az emberek élvezték a lágy tavaszi napsütést, sokan már a május elsejei ünnepségre készültek. Az atomerőmű éjjeli műszakjában dolgozók pedig elindultak munkába, nem is sejtve, hogy milyen szörnyű események résztvevői lesznek hamarosan.
Csernobili fotók
Aznap éjjel az erőmű 4-es blokkjában az éves karbantartás zajlott, és épp egy tesztet hajtottak végre, amikor emberi mulasztás miatt 1 óra 23 perckor felrobbant a reaktor, és óriási mennyiségű radioaktív anyag került a levegőbe. A robbanás okozta sugárzás többszázszorosan haladta meg a Hirosimára és Nagaszakira dobott amerikai atombombák által keltett sugárzásét.
A sugárzás miatt százezreket kellett kitelepíteni a környező településekről, és a Zóna területére a mai napi csak engedéllyel lehet belépni.
Az interneten rengeteg fotó és videó kering a katasztrófa utáni napokról, és az érintett helyszínek mostani állapotáról. Csernobil és Pripjaty igazi szellemvárossá változott az elmúlt 38 évben.
A katasztrófa 38. évfordulója alkalmából most összegyűjtöttünk néhány ritkábban látható, különleges felvételt a történelem egyik legdrámaibb katasztrófájáról és annak utóhatásairól.
Hihetetlen kép készült arról, hogy mi van a csernobili erőmű alatt: ez a férfi kattintotta közel 30 éve
Egy fotós több száz alkalommal járta be a csernobili erőművet, és hátborzongató látványt nyújt az egyik képe.
ElolvasomBorítókép: Getty Images Hungary
Ebben a cikkben nem tartjuk etikusnak reklámok elhelyezését. Részletes tájékoztatást az Indamedia Csoport márkabiztonsági nyilatkozatában talál.
OLVASD EL EZT IS!
- csernobil
- környezetszennyezés