Súlyos problémára figyelmeztetnek ezek az üzenetek, de valójában kamu az egész: csalók új módszereit tárta fel a gyártó

Nagyon vigyázni kell még a legitimnek tűnő üzenetekkel is, mert csalók is tudnak ilyeneket küldeni.

Csalók üzenetei Apple
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Az Apple figyelmeztetést adott ki az iPhone-felhasználók számára egy újabb, komoly veszélyeket rejtő átverés kapcsán, amely képes átvenni az irányítást az áldozatok digitális élete felett. 

Csalók üzenetei Apple

A "smishing" az "SMS phishing" rövidítése, és olyan hamis üzeneteket takar, amelyek legitim szöveges üzeneteknek tűnnek, de valójában adathalász-támadások. Ezek az üzenetek gyakran azt sugallják, hogy sürgősen be kell jelentkezni, hogy megoldjunk egy problémát. Azonban az üzenetben szereplő bejelentkezési oldal valójában egy hamis iCloud weboldal, amely ellopja a beírt adatokat. Amint a támadók megszerzik ezeket az adatokat, teljes hozzáférést nyerhetnek az összes, a fiókban tárolt információhoz - jelent meg az Independent oldalán.

apple csalók 1
Fotó: Eugene Mymrin / Getty Images Hungary

Az Apple figyelmeztet, hogy ezek a támadások "kifinomult taktikákat" alkalmaznak, amelyek segítenek meggyőzni az embereket arról, hogy személyes információkat - például bejelentkezési adatokat, biztonsági kódokat és pénzügyi információkat - kell megadniuk. Ezek a taktikák magukban foglalhatják az Apple-től származónak tűnő e-mailek küldését vagy telefonhívások kezdeményezését.

Az átverők gyakran alkalmaznak úgynevezett "spoofing" technikát, amely lehetővé teszi számukra, hogy egy legitim telefonszámról származónak tűnjenek a hívások. Emellett személyes információkat is megoszthatnak, hogy hitelesebbnek tűnjenek.

A cikk az ajánló után folytatódik

Játssz a Gösserrel!

Vásárolj 2 db Gösser terméket, töltsd fel a kódot a Screvo App-ba és nyerj!

Advertisement

Promóció

Az Apple azt tanácsolja, hogy ha bármilyen gyanús üzenetet kapunk, azonnal vegyük fel a kapcsolatot az adott céggel. Mindig biztonságosabb azt feltételezni, hogy egy üzenet átverés, mintsem megbízni benne. A vállalat javasolja, hogy soha ne osszunk meg személyes adatokat vagy biztonsági információkat, és ne írjuk be ezeket olyan weboldalakon, amelyekre egy üzenet irányít. Emellett a kétfaktoros hitelesítés használata is segít megakadályozni, hogy a támadók hozzáférjenek a fiókhoz még akkor is, ha megszerezték a jelszót.

Ezek a csalók leghatékonyabb módszerei: itt a rendőrség listája

Így szúrhatod ki legkönnyebben a csalókat!

Elolvasom

(Képek forrása: Getty Images Hungary.)

Ezt is szeretjük