Ha hiányzik a gyerek, nincs támogatás sem

Beváltak a kormány intézkedései?

A családi pótlék látja a kárát a gyerek hiányzásának.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A szociális és családügyért felelős államtitkár, Soltész Miklós szerint fontos és jó eredményeket hozó kormányzati döntés volt a családi pótlék iskolalátogatáshoz kötése 2010-ben, hiszen az eltelt években jelentősen csökkent az igazolatlan hiányzások száma az oktatási intézményekben.

Az Emberi Erőforrások Minisztériumának államtitkára ezt csütörtökön egy nyíregyházi sajtótájékoztatón mondta el. 

Csökkentek az igazolatlan hiányzások

Soltész Miklós közölte: a legutóbbi három tanévben 22, 15, illetve 30%-kal csökkent az iskolai igazolatlan hiányzások száma az előző esztendők mutatóihoz képest.

Az államtitkár hangsúlyozta, hogy az intézkedés különösen a halmozottan hátrányos helyzetű gyermekek szempontjából fontos, hiszen felzárkózásuk alapja az iskolai tanulás. Arra is emlékeztetett, hogy a Fidesz-KDNP-kormány 2010-ben az első intézkedései között hozta meg a családi pótlék fizetésének iskolalátogatáshoz kötését, amit lépcsőzetesen vezettek be.

Az első évben felfüggesztették az 50 órától igazolatlanul többet hiányzó gyermekek utáni családi pótlék kifizetését, de természetben megkapták a juttatást az érintett családok. A második évben a 16. életévüket betöltöttek esetében viszont teljesen megszüntették a pótlékot, ha 50 órától nagyobb volt a hiányzás, míg a harmadik évtől kezdődően már életévtől függetlenül minden gyermekre vonatkozik az előírás.

Az államtitkár szerint az intézkedést bírálóknak nem volt igazuk akkor, amikor szegénységellenességet emlegettek. A döntés éppen a nehéz sorsú családokat és a gyermekeket szolgálta, hiszen olyan kötelezettséget állított fel számukra, ami a hátrányaikat leküzdő tanulás fontosságát erősítette és erősíti - mutatott rá.

Ingyenes étkeztetés

A sajtótájékoztatón az államtitkár kitért a rászorulókat segítő ingyenes óvodai, iskola és kollégiumi étkeztetésre is. Hatalmas előrelépésnek nevezte, hogy a rendelkezésre álló központi forrást 83%-kal, 24 milliárd forinttal növelték eddig. 

Képek! Orbán Viktor elhalmozta ajándékokkal a roma gyerekeket Mikuláskor

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ugyanakkor bírálta az előző MSZP-SZDSZ-es kormányokat, amiért a gyermekétkeztetést segítő adományokra általános forgalmi adót vetettek ki, s ezzel tönkretették a karitatív szervezetek tevékenységét.

Petneházy Attila színész, akit a Fidesz-KDNP képviselőjelöltként kíván indítani az áprilisi országgyűlési választáson, a sajtótájékoztatón elmondta, hogy a családi pótlék iskolalátogatáshoz kötése Nyíregyházán 47%-kal csökkentette eddig az igazolatlan hiányzások számát, míg a Szabolcs-Szatmár-Bereg megyei átlag 31%-os mértékű.

A változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?

Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.

További részletek: feminaklub.hu/

Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!

Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.

Időpont: 2024. november 27. 18 óra

Helyszín: MOM Kulturális Központ

Promóció

Megemlítette, hogy a nyíregyházi önkormányzat az oktatási intézmények, óvodák, általános és középiskolák fejlesztésére az elmúlt három évben több mint 1,5 milliárd forintot fordított, hogy javíthassa a tanítás feltételeit. Kovács Ferenc, Nyíregyháza polgármestere - Fidesz-KDNP - hozzátette, hogy a fejlesztésekhez a helyhatóság 10-15 %-os mértékű saját forrást biztosított, illetve a támogatott beruházások mellett költségvetéséből mintegy 50 millió forintot költött önerős korszerűsítésekre.

Kép forrása: MTI

Ezt is szeretjük