A hatóságok elismerték: maradandó károsodást okozott a Covid-oltás

Kártérítéseket fizetnek a hatóságok.

Covid-oltás károssága
Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

Németországban mintegy 65 millióan kaptak legalább egy koronavírus-oltást, közülük 11 827-en kérték az oltás által okozott károk elismerését, írta az Economx.hu.

Covid-oltás károssága

A német hatóságok eddig összesen 467 esetben ismerték el hivatalosan a Covid-oltás által okozott egészségügyi károkat, pedig már közel 12 ezer panasz érkezett hozzájuk. 

A Neue Osnabrücker Zeitung című lap információi alapján a beérkezett kérelmek nagyjából felét még nem dolgozták fel, több panaszt pedig elutasítottak. 

Németországban nagyjából 65 millió ember kapott legalább egy Covid-oltást, közülük összesen 11 827-en kérték az oltás által okozott károk elismerését. Ezek közül több mint 5000 kérelmet utasítottak el, és nagyjából 5600 vár még feldolgozásra.

GettyImages-1303038502
Fotó: Imaginestock / Getty Images Hungary

Az észak-rajna-vesztfáliai egészségügyi minisztérium szerint a feldolgozás azért késlekedik, mert kevés az elbíráló, emellett pedig problémát jelent az is, hogy az orvostudományban jelenleg még nincs megfelelő szinten a Covid-oltások és az egyes klinikai képek közötti összefüggések feltárása, fogalmaz az Economx.

Németországban korábban rendeletet hoztak arról, hogy azok a beoltottak, akik az oltást követően hat hónappal valamilyen egészségkárosodást tapasztaltak, a tartományi hatóságoknál kérhetik az oltási kár elismerését, illetve a kártérítést. 

A hatóságok csak olyankor adják meg a kártérítést, ha az okozott egészségügyi kár minden kétséget kizáróan túlmutat a normális oltási reakción, illetve tartós károsodásról van szó.

Kiderült, hogy egyeseket miért dönt le a lábukról a Covid, míg másokat nem, ide kattintva erről olvashatsz.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban az AI, vagyis a mesterséges intelligencia előretöréséről, jövőjéről és esetleges veszélyeiről dilemmázzunk. Valóban elveheti a munkánkat az AI? Kell-e félnünk a mesterséges intelligenciától? Hogyan hasznosítható az oktatásban? Teremthet munkahelyeket? Többek között ezekre a kérdésekre keresi a választ Szertics Gergely AI szakértő, Kazár Zalán Kristóf, a Femina vezető szerkesztő-újságírója és Pintér Ada műsorvezető.

Promóció

Rákkeltő konyhai eszközt hívtak vissza! Ha ilyet vettél, azonnal vidd vissza a boltba!

Veszélyes vegyületeket tartalmaz az eszköz!

Elolvasom

Képek: Getty Images Hungary

Ezt is szeretjük