7 fotó, amit még ma is fájdalmas látni: ilyen volt Budapest a második világháború után
Ilyen volt Budapest a második világháború után.
1945 szeptemberében véget ért a második világháború, melyet az emberiség történetében a legnagyobb, legtöbb emberéletet követelő háborújaként tartanak számon. Budapest romokban hevert.
Napjainkban, ha emblematikus fővárosi épületekre nézünk, vagy átkelünk a Dunán keresztülnyúló hidak valamelyikén, nem is jut eszünkbe, de talán el sem tudnánk képzelni, milyen állapotban voltak ezek 80 évvel ezelőtt. A háború elképesztő pusztítást végzett. Nem volt könnyű visszaállítani, rendbe hozni, újraalkotni fővárosunkat, ahogy az ország többi települését sem.
Budapest a második világháború után
A mai látképben gyönyörködve érdemes egy pillanat erejéig megemlékezni róla, milyen is volt Budapest háborús sebesültként. Különleges időutazásra invitálunk, ám egyúttal megrázóra is: döbbenetes felvételeken mutatjuk be a második világháború sújtotta Budapestet. Korábbi cikkünkben az utcai botlatókövek szomorú történetét is megismerheted.
(Borító- és ajánlókép: Fortepan / Vörös Hadsereg.)
10 kérdéses történelemkvíz a hetedikes anyagból: mikor volt a Horthy-korszak Magyarországon?
Most tesztelheted, mennyire emlékszel a hetedikes történelem tananyagból!
ElolvasomA változókorról tabuk nélkül - Hogyan küzdj meg az életközepi válsággal nőként?
Iványi Orsolya, a menopauzaedukáció egyik legnagyobb hazai szószólója, tabuk nélkül beszél a változókor testi-lelki kihívásairól, és arról, hogyan élhetjük meg ezt az időszakot, mint új kezdetet. A Femina Klub novemberi előadásán hasznos tanácsokat kaphatsz az életközepi krízisek kezelésére, és megtudhatod, hogyan értelmezhetjük újra önmagunkat, karrierünket és kapcsolatrendszerünket.
További részletek: feminaklub.hu/
Használd az „IVANYI” kuponkódot, és 20% kedvezménnyel vásárolhatod meg a jegyed!
Jegyek kizárólag online érhetőek el, korlátozott számban.
Időpont: 2024. november 27. 18 óra
Helyszín: MOM Kulturális Központ
Promóció