A történelem 3 legbotrányosabb nőszemélye

Megrögzött hazudozók, telhetetlen férfifalók - nem ismertek lehetetlent, ha az élet habzsolásáról volt szó.

Dilemma - Izgalmas témák, különböző nézőpontok a Femina új podcastjében.
Sóbors
Ez is érdekelhet
Retikül
Top olvasott cikkek

A 19-20. század meghozta a k számára az egyenjogúságot, ám a gyengébbik nem tagjai közül többen úgy értelmezték ezt, hogy immár szabad a tánc, és az égvilágon bármit megtehetnek.

A történelem leghíresebb szeretői

Nézegess képeket!

Elolvasom

Ami azonban jól áll egy férfinak, azt nem biztos, hogy egy nek is elnézik - az ilyen helyzetekből születtek a leghangosabb botrányok.

A legjobban fizetett kurtizán: Mata Hari

Az egzotikus nevű Mata Hari 1876-ban Margaretha Gertruida Zelle néven született Hollandiában. Élete sorozatos hazudozások közepette telt.

Pedig minden jól indult: kezdetben egy zárdában nevelkedett, majd 19 évesen hozzáment egy nála két évtizeddel idősebb ezredeshez. Szült két gyermeket, férje azonban rendkívül agresszív volt, gyakran ivott, részegen pedig állandóan bántalmazta a családját. A 29 évesen Párizsba szökött, és új életet kezdett. Felvette a Mata Hari nevet, ami maláj nyelven annyit tesz: a hajnal szeme. Mindenkinek azt mondta, hogy Indiában született egy rádzsa lányaként, és senki sem vette a fáradságot, hogy ellenőrizze ezeket az információkat.

A erotikus táncával mindenkit elbűvölt, Európa előkelőségei hamarosan a lábai előtt hevertek. A kontinens legjobban fizetett kurtizánjává vált, szeretői házakat vettek neki, bundákkal, ékszerekkel halmozták el. Az első világháború idején politikai intrikák áldozata lett, előbb német kémnek tartották, aztán a francia titkosszolgálat szervezte be.

Mata Hari kettős játszmába kezdett, aminek az lett a vége, hogy 1917-ben hazaárulás és kémkedés vádjával halálra ítélték. Hiába bizonygatta, hogy a busás összegekről szóló csekkeket a szexuális szolgáltatásaiért kapta, bírái ötvenezer francia katona halálát varrták a nyakába, ezért golyó általi halállal kellett lakolnia. A legenda szerint a lövések eldördülése előtt széttárta kabátját, és felfedte meztelenségét a katonák számára, és még egy csókot is hanyagul odadobott nekik. Fejét levágták, bebalzsamozták, és a párizsi Anatómiai Múzeumban állították ki.

Hosszú sor Edwardtól Károlyig: Alice Keppel

Sokan egyszerűen haszonlesőnek tartják a Károly herceg oldalán Lady Diana helyére lépő Camilla Parker Bowles-t, akinek - és ez kevésbé ismert - már az anyai dédnagyanyja is megérne egy misét. Alice Frederica Keppelnek hívták az 1868-ban született hölgyet, akiről annak idején mindenki tudta, hogy ő VII. Edward legkedvesebb szeretője. Bár férjezett volt, sohasem utasította vissza a férfiak közeledését, a pletykák szerint már az idősebbik lánya sem a hites urától született.

Alice Keppel és VII. Edward

Alice Keppel csinos volt, és roppant diszkrét, ezért hamarosan a legfelsőbb körök közelében találta magát. Eljutott egészen az uralkodóig, és ekkor már a férje is igyekezett tapintatosan viselkedni, amikor például Edward látogatóba érkezett hozzájuk, ő engedelmesen elhagyta a házat - feltehetőleg ő is a szeretőjéhez igyekezett.
A király halála után Keppel két évre Ceylonra utazott, aztán hazatért, és a második világháborút követően hunyt el, 79 éves korában. Lánya, Violet a leszbikus kapcsolataival keltett megbotránkozást a szigetországban. Dédunokája, Camilla jelenleg Károly herceg felesége.

A férfifaló listája: George Sand

George Sand 1804-ben született Aurore Dupin néven, vagyis felvett férfineve ellenére volt, mégpedig a 19. század egyik legkedveltebb - és legbotrányosabb életet élő - íróje. A nemek egyenjogúságát hirdette, ezért szívesen hordott nadrágot és cilindert, valamint szivarozott, a szabad szerelem híveként pedig falta a férfiakat.
George Sand és Frédéric Chopin

Regényei azért voltak hihetetlenül népszerűek a maguk korában, mert mindegyik felért egy-egy őszinte vallomással, kitárulkozással. Az olvasók pedig pontosan nyilvántartották, ki fordult meg az ágyában: egyebek mellett Balzac, a két Dumas, Heine, Flaubert, Stendhal és Liszt Ferenc neve is rajta volt a listán.

Dilemma podcast

A Dilemma a femina.hu podcastje, mely minden adásban egy-egy megvitatást érdemlő témát jár körbe. A legújabb epizódban arról dilemmázunk, hogy miért ülünk fel a legfrissebb trendekre, miért követjük megszállottan a divatirányzatokat, valamint a fogyasztás és a reklámvilág pszichológiájának is a mélyére ástunk. Pintér Ada beszélget Márton Szabolccsal az Indamedia csoport ügyfélélmény igazgatójával, és Kazár Zalán Kristóffal a Femina újságírójával.

Promóció

Chopinnel nyolc évig élt együtt, a zeneszerző csak ezután unt bele állandó kicsapongásaiba, és hagyta ott a forróvérű asszonyt. George Sand 72 évesen hunyt el, sírjánál Victor Hugo és a kor többi nagy művésze búcsúzkodott tőle.

Ezt is szeretjük